کدخبر: 107667

پروژه‌ای بزرگ جهت تسهیل حمل ریلی

رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: خط دوم ریلی سنگان - بافق با سرمایه‌گذاری ۸ هزار میلیارد تومانی اجرا می‌شود. به گفته خداداد غریب پور، طول این مسیر ۸۰۰کیلومتر است که با راه‌اندازی آن، ۴۰ درصد از حمل‌ونقل ریلی کشور از سنگان انجام می‌شود.

معدن پروژه‌ای بزرگ جهت تسهیل حمل ریلی

خداداد غریب پور در آیین امضای تفاهمنامه مشارکت در سرمایه‌گذاری خط دوم حمل‌ونقل ریلی سنگان- بافق که با حضور وزیر راه و شهرسازی و سرپرست وزارت صنعت معدن و تجارت برگزار شد، افزود: در منطقه سنگان ۲۰ میلیون تن محصول تولیدی خواهیم داشت که عمدتا به مرکز و جنوب کشور (شرکت‌های مبارکه، فولاد خوزستان، فولاد کاوه جنوب و...) منتقل خواهد شد. وی تاکید کرد: با راه‌اندازی این پروژه، انتقال محصولات تولیدی سنگان به شرکت‌های مصرف کننده، تسهیل می‌شود.

مبارکه، راهبر پروژه

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه فولاد مبارکه در احداث پروژه فوق به عنوان راهبر عمل خواهد کرد، افزود: مبارکه ۹ میلیون تن از فولاد کشور را تولید می‌کند و برنامه افزایش سرمایه ۱۰ هزار میلیارد تومانی را در دستور کار دارد.

غریب پور اظهارکرد: ایمیدرو برنامه افزایش سرمایه شرکت‌ها از محل سود انباشته به منظور تامین مالی طرح‌های توسعه‌ای را هدفگذاری کرده است.

وی افزود: مبارکه ۲ میلیارد یورو سرمایه‌گذاری پیش رو دارد و این مهم از محل افزایش سرمایه این شرکت محقق خواهد شد.

مشارکت معدن و صنایع معدنی با وزارت راه و شهرسازی

رئیس هیات عامل ایمیدرو در بخش دیگری از سخنانش یادآور شد: برنامه احداث جاده تربت - سنگان به طول ۱۵۱ کیلومتر و همچنین اتوبان لامرد به پارسیان به طول ۴۰ کیلومتر از پروژه‌های مشترک معدن و صنایع معدنی و وزارت راه و شهرسازی است.

وی افزود: در بخش زیربناها نیاز به ۹ میلیارد یورو سرمایه‌گذاری است که به همت بخش خصوصی شکل گرفته و این رویه حاکی از مشارکت شرکت‌ها و دولت است. غریب پور تاکید کرد: ایمیدرو زمینه ساز توسعه با مشارکت بخش خصوصی است.

در این مراسم علاوه بر وزیر راه و شهرسازی و سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت، پیروز حناچی شهردار تهران، سعید سعید رسولی مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی و حمیدرضا عظمیان مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه حضور داشتند.

منبع: ایمیدرو

ارسال نظر