کدخبر: 106770

گسترش نیوز گزارش می‌دهد:

سه اولویت راهبردی هلدینگ سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن فلزات رفع موانع و تسریع در اجرای به موقع طرح‌ها و پروژه‌های موجود، ارتقای بهره‌وری و سودآوری سرمایه گذاری‌ها از طریق استفاده بهینه از ظرفیت‌های گروه و افزایش تعاملات درون گروهی در راستای تأمین منافع بیشتر سهامداران را مهم‌ترین اولویت‌های راهبردی در مدیریت این شرکت دانست.

معدن سه اولویت راهبردی هلدینگ سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات

دکتر الستی ضمن ابراز قدردانی از حسن اعتماد مسئولان در واسپاری مسئولیت اجرایی این شرکت معتبر، به رسالت خطیر و اثربخش «ومعادن» در عرصه توسعه صنایع معدنی و فلزات کشور اشاره کرد و افزود: شرکت‌های فعال در این صنعت نقش موثر و تعیین کننده‌ای در تجلی و تحقق جهش تولید دارند. ما نیز حداکثر تلاش خود را در انجام این وظیفه سخت اما کاملا عملیاتی به کار خواهیم گرفت.

وی برخورداری از برنامه راهبردی و استراتژیک منطبق با اهداف مجموعه و اهتمام و دقت نظر بر ایجاد توازن و تناسب در زنجیره ارزش در عرصه اجرایی و عملیاتی تولید را بسیار حیاتی دانسته و بر شناسایی و استفاده از مزیتهای نسبی موجود در کشور تاکید کرد.

مدیرعامل سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات در خصوص برنامه‌های جدید خود در این شرکت گفت: در مجموعه شرکت‌های گروه، طی سال‌های گذشته پروژه‌های چندی شکل گرفته که متاسفانه به هر دلیل متوقف شده یا روند اجرای آنها با کندی مواجه شده است. برای پیشگیری از اتلاف منابع بعنوان اولویت اول، باید تکلیف این طرح‌ها را مشخص و اجرای به موقع و حتی زودهنگام آنها را در راستای منافع سهامداران تسهیل کنیم. راهکاری که در این خصوص پیش‌بینی شده، تملک و فعال نمودن یک شرکت سهامی عام در هلدینگ بود که برای اجرایی شدن سریع تر آن با سازمان بورس و آقای دکتر قالیباف رئیس محترم این سازمان جلساتی داشتیم و به نتایج خوبی رسیدیم.

وی افزود: آورده ما در این شرکت سهامی عام تعدادی طرح و پروژه خواهد بود که طرح‌های بسیار خوب و دارای نرخ بازدهی بالایی هم هستند. درحال‌حاضر پی گیر مراحل قانونی و اداری برای انتقال مالکیت، اخذ مجوز پذیره‌نویسی از بورس، اصلاحات اساسنامه و تغییر نام شرکت مذکور هستیم و پیش‌بینی می‌شود پس از اجرایی شدن، از این طریق بخشی از منابع مالی مورد نیاز را برای اجرا و به ثمر رساندن پروژه‌های نیمه تمام جذب نماییم.

دکتر الستی مهم‌ترین اهداف شرکت سهامی عام جدید را تامین منابع مالی با استفاده از ابزارهای مختلف بازار سرمایه، جدا کردن دغدغه‌های فنی و مالی پروژه‌ها از شرکت‌های تولیدی گروه و ایجاد تمرکز و یکپارچگی در مدیریت طرح‌ها و تسهیل در اجرای بهینه و به موقع آنها و در نهایت ارتقاء بازدهی سرمایه‌ها و منابع مجموعه در راستای منافع سهامداران دانست.

ارسال نظر