|
کدخبر: 184683

از رتبه بندی معلمان چه خبر؟

وزیر آموزش و پرورش گفت: معلمانی که پویایی بیشتری دارند، باید رتبه بالاتری داشته باشند و حقوقشان هم بیشتر می شود.

کلیات لایحه نظام رتبه بندی معلمان روز ۱۸ خرداد در مجلس شورای اسلامی تصویب شد. کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس هم اکنون مشغول بررسی جزئیات لایحه رتبه بندی معلمان است. در صورت تصویب نهایی لایحه رتبه بندی معلمان، وضعیت دستمزد بسیاری از فرهنگیان بهبود خواهد یافت. البته رئیس کمیسیون آموزش مجلس از رتبه بندی معلمان رسمی تا پایان ۱۴۰۰ خبر داد. علیرضا منادی تاکید کرده است که رتبه بندی معلمان رسمی تا پایان امسال انجام خواهد شد.

محسن حاجی میرزایی، وزیر آموزش و پرورش در تشریح میزان تاثیر رتبه بندی معلمان بر حقوق آنها توضیح داد: در لایحه جدید رتبه بندی معلمان، لزوماً توانایی همه کارشناسان یکسان نیست و افراد از نظر صلاحیت ها متفاوت هستند. معلمانی که پویایی بیشتری دارند، باید رتبه بالاتری داشته باشند و حقوق بیشتری دریافت کنند، همانند آنچه در دانشگاه ها اعمال می شود.

وی افزود: کلیات این موضوع  با رأی بالا، به تصویب رسیده است و در طول ۳هفته گذشته، کمیسیون آن را بررسی کرد. طبق مقررات مجلس تا ۱۰ روز نمایندگان نظرات خود را اعلام‌ می‌کنند تا در دستور تصویب نهایی صحن برود و اجرای آن از اول سال ۱۴۰۱ خواهد بود.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: هرچند این لایحه برای کارکنان دولت پیش بینی شده است و معلمان مدارس غیردولتی را شامل نمی‌شود و تابع مقررات مدارس خود هستند اما حقوق آن ها نیز متأثر خواهد بود. چنانچه این لایحه شامل بازنشستگان نمی شود اما قانون همسان سازی باعث می شود تا حقوق آن ها نیز تحت تأثیر رتبه بندی افزایش یابد.

منبع: رکنا
  • ناشناس ارسالی در

    دروغ زیاد شنیدیم قرار بود رتبه بندی از س ال ۱۴۰۰ اعمال شود نه ۱۴۰۱،شما پول امتحان نهایی سال گذشته را ندادید

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...