|
کدخبر: 134133

جزئیاتی از آموزش حضوری دانش آموزان

حاجی‌میرزایی گفت: در نظر داریم تا دانش آموزان کلاس اول و دوم ۱-۲ بار در هفته به همراه خانواده‌ها آموزش حضوری داشته باشند.

فرهنگ جزئیاتی از آموزش حضوری دانش آموزان

محسن حاجی‌میرزایی وزیر آموزش و پرورش درباره نحوه آموزش دانش آموزان پایه اول و دوم ابتدایی با توجه به شرایط کنونی فعالیت مدارس و جلوگیری از افت تحصیلی آنها بیان کرد: اعتقاد ما بر این است که آموزش حضوری نباید تعطیل شود و می‌توانیم دانش آموزان را دسته بندی کنیم تا با رعایت فاصله اجتماعی به مدرسه بیایند و ارتباط حضوری داشته باشند.

او ادامه داد: ستاد ملی کرونا هم به ما در این مورد کمک کند، در برخی مناطق کشور مانند مناطق روستایی و عشایری تعداد دانش‌آموزان کم است و این امکان فراهم است؛ به طور کلی ٣۵ درصد مدارس ما کمتر از ۵٠ نفر دانش‌آموز دارند.

بازگشایی مدارس تابع سیاست‌های ستاد ملی کروناست

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه در مورد نحوه بازگشایی و فعالیت مدارس از سیاست‌های ستاد ملی کرونا و دستورالعمل‌های وزارت بهداشت تبعیت می‌کنیم، بیان کرد: اگر مجال داشته باشیم در مناطقی که امکان‌پذیر است کار آموزش را به طور حضوری دنیال می‌کنیم.

حاجی‌میرزایی تصریح کرد: این کار برای دانش آموزان کلاس اول و دوم اهمیت دارد و آنها باید بتوانند یک تا دو روز در هفته به طور حضوری در مدرسه حاضر شوند، حتی این امکان را فراهم می‌کنیم که آنها با خانواده هایشان در مدرسه حاضر شوند.

او با بیان اینکه حضور دانش آموزان کلاس اول و دوم ابتدایی جز طراحی‌های ما در سال تحصیلی جاری محسوب می‌شود، اظهار کرد: طبق برنامه‌ریزی‌هایی که انجام دادیم پیش‌بینی شده است دانش آموزان به طور حضوری با رعایت دستور العمل‌ها در مدرسه حاضر شوند و به محض اینکه ستاد ملی کرونا به ما اجازه دهد این کار را انجام می‌دهیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر