|

بخوانید :

کدخبر: 271700

قدرت نمایی ایران بامحصولات فناوری در نمایشگاه «اتومبیلیتی» مسکو

وزیر صمت با اشاره به حضور ایران در نمایشگاه «اتومبیلیتی» مسکو، گفت: صادرات قطعات خودرو یا توربین و دیگر محصولات با فناوری بالا به روسیه نشان از قدرت جمهوری اسلامی ایران دارد.

صنعت قدرت نمایی ایران بامحصولات فناوری در  نمایشگاه «اتومبیلیتی» مسکو

سیدرضا فاطمی‌امین با اشاره به اهمیت حضور ایران در نمایشگاه اتومبیلیتی مسکو، اظهار کرد: بیش از آنکه برای کشورها سود صادرات مهم باشد، این نکته دارای اهمیت است که چه کالایی صادر می‌کنند.

وزیر صمت افزود: یک شاخص جهانی درباره صادرات وجود دارد به نام «شاخص پیچیدگی» که در آن میان صادرات مواد غذایی با محصولاتی که از فناوری بالا برخوردارند، تفاوت بسیاری وجود دارد.

فاطمی امین با بیان اینکه هر چه محصولات صادراتی یک کشور از فناوری پیچیده‌تری برخوردار باشد، شاخص جهانی آن کشور ارتقا پیدا می‌کند، گفت: در تعیین جدول کشورها، به این موضوع نگاه می‌کنند که چند کشور در جهان در حال تولید آن محصول صادراتی هستند و چند کشور نیز وارد کننده هستند؛ هر چه تعداد تولیدکننده کمتر و واردکننده بیشتر باشد، آن کالا ارزش بیشتری پیدا می‌کند.

وی حضور در نمایشگاه اتومبیلیتی مسکو را فرصتی برای ارائه محصولات با فناوری بالا خواند و گفت: وقتی ما پهپاد، دستگاه اکسیژن ساز و ربات جراح به کشورهای مختلف صادر می‌کنیم، نشان از قدرت ما دارد و به شناخته شدن ما در جهان کمک می‌کند.

وزیر صمت با بیان اینکه در تجارت با روسیه، پیوندهای اقتصادی اهمیت دارد، گفت: پیوندهای اقتصادی به تحکیم روابط دو کشور می‌انجامد و همچنین روسیه یک کشور دارای فناوری بالا محسوب می‌شود و صادرات قطعات خودرو یا توربین و دیگر محصولات با فناوری بالا به این کشور نشان از قدرت جمهوری اسلامی ایران دارد.

فاطمی امین تاکید کرد: در تجارت با هر کشور لازم است که کسب و کارها به هم پیوند بخورند و این پیوند فقط با صادرات و واردات ممکن نیست، بلکه باید به تولید مشترک و تأسیس شرکت‌های مشترک فکر کنیم تا این پیوندها ناگسستنی شود.

وی در پایان با اشاره به موضوع ثبات در قیمت، کیفیت و مقدار کالای صادرات گفت: حضور در بازارهای بزرگ نیازمند کارهای بزرگ است، شما نمی‌توانید در بازار بزرگی مانند روسیه هر روز در کیفیت و قیمت به بهانه‌های مختلف تغییرات ایجاد کنید، زیرا این امر منجر به بی اعتمادی خواهد شد.

گفتنی است، نمایشگاه اتومبیلیتی روسیه از ۳۱ مرداد تا سوم شهریورماه ۱۴۰۱ (برابر با ۲۲ تا ۲۵ اوت ۲۰۲۲) در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی مسکو (Expo Center) با حضور حدود ۶۰۰ شرکت از ۱۸ کشور و در ۳۰ هزار متر فضای نمایشگاهی برگزار می‌شود.

 

منبع: روابط عمومی صمت

ارسال نظر

 

در حال بارگزاری ...