|
کدخبر: 165626

قاچاق جوجه و احتمال افزایش مجدد قیمت مرغ

رئیس کمیسیون «کشاورزی، آب و منابع طبیعی و محیط زیست» مجلس شورای اسلامی گفت: اخباری مبنی بر قاچاق جوجه یک روزه وجود دارد که در این زمینه تذکر لازم به وزیر جهاد کشاورزی داده شده است تا نسبت به حمایت از تولید و تأمین جوجه یک روزه اقدام کند.

صنعت قاچاق جوجه و احتمال افزایش مجدد قیمت مرغ

سید جواد ساداتی‌نژاد، با اشاره به توزیع و تولید مرغ در ایام ماه مبارک رمضان، گفت: در حال حاضر با تشکیل قرارگاه ساماندهی مرغ، عمده معضلات اصلی در این زمینه که مربوط به فرماندهی واحد بود، حل شد.

وی با بیان اینکه وزیر جهاد کشاورزی باید از اقتدار و قدرت خود برای کنترل و نظارت بر بازار نهایت استفاده را کند، ادامه داد: در حال حاضر موضوعی که نیاز است به آن دقت شود، جوجه ریزی است.

نیاز کشور به تولید ۱۲۰ میلیون قطعه در سال

این نماینده مجلس با بیان اینکه ما در ماه ۱۲۰ میلیون قطعه جوجه ریزی داریم، تأکید کرد: نیاز است این عدد به ۱۴۰ میلیون جوجه ریزی افزایش پیدا کند آن هم به این دلیل که ما با کاهش وزن لاشه مرغ مواجه هستیم و نیاز است جوجه ریزی افزایش پیدا کند.

رئیس کمیسیون «کشاورزی آب، منابع طبیعی و محیط زیست» مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ما در ماه مبارک رمضان با افزایش مصرف مرغ مواجه هستیم، اظهار داشت: با این حال اخباری مبنی بر قاچاق جوجه یک روزه هم وجود دارد که در این زمینه تذکر لازم به وزیر جهاد کشاورزی داده شده است تا نسبت به حمایت از تولید و تأمین جوجه یک روزه اقدام کند و بتواند میزان جوجه ریزی را به حد ایده‌آل آن برساند.

وی تأکید کرد: همچنین وزارت جهاد کشاورزی باید کنترل و نظارت خود را در بازار از طریق اتصال به سامانه بازارگاه به کشتارگاه‌ها و تجهیز کشتار‌گاه‌ها به دستگاه پرنده شمار آنلاین، اعمال کند. همچنین وزارت جهاد کشاورزی باید کنترل خود را از چرخه جوجه ریزی تا نحوه تحویل مرغ به کشتارگاه اعمال کند.

تذکر مجلس به وزیر جهاد کشورزی

این نماینده مجلس با بیان اینکه کشتارگاه‌ها باید در نظام صنفی کشور دارای کد شناسایی باشند، بیان داشت: بنابراین این زنجیره باید تحت کنترل باشد و همچنین ما درباره تکمیل سامانه بازارگاه به وزیر جهاد کشاورزی تذکر دادیم تا ماه مبارک رمضان بدون مشکل سپری شود.

منبع: میزان

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...