|
کدخبر: 158754

خبر خوش برای کارخانه های سیمان

تولیدکنندگان سیمان خواستار توجه ویژه دست اندرکاران در رفع موانع و نیز افزایش عادلانه نرخ برای حمایت از صنعتگران تا سر حد امکان شدند.

صنعت خبر خوش برای کارخانه های سیمان

جلسه‌ای با موضوع بررسی مشکلات و موانع تولید و عرضه سیمان در بازار و نیز سیاست گذاری‌های تعیین نرخ این محصول در سطح استان با حضور عباس تابش (رئیس سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان کشور)، ظفر افشون (معاون استاندار فارس)، حمید رضا ایزدی( مدیر کل سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس) و کارشناسان و هیات همراه ایشان به میزبانی شرکت سیمان فارس و با حضور علیرضا بستانیان مدیرعامل شرکت سیمان فارس، احمد شریفی مدیرعامل شرکت سیمان فارس نو و داوود اکبری مدیرعامل شرکت سیمان سفید نی ریز به نمایندگی از تولید‌کنندگان سیمان در استان فارس برگزار شد.

در این جلسه مدیران عامل کارخانجات سیمان در دفاع از حقوق تولید‌کنندگان سیمان ضمن ابراز نگرانی شدید از نوسانات بازار که تهیه اقلام اصلی و مواد مورد نیاز تولید را با توجه به تورم قیمت‌ها با مشکلات عدیده‌ای همراه کرده و عرصه را برای تولید هر روز تنگ تر از قبل می‌کند.

همچنین روند کنونی هزینه‌های گزافی را بر دوش واحد‌های تولیدی تحمیل کرده است که با ادامه این روند و عدم چاره اندیشی از سوی مسئولان چرخ تولید قطعا به مشکلات جدی برخواهد خورد.

تولیدکنندگان سیمان خواستار توجه ویژه دست اندرکاران در رفع موانع و نیز افزایش عادلانه نرخ برای حمایت از صنعتگران تا سر حد امکان شدند.

و در ادامه نیز با ارائه آمارهایی که نشانگر رشد شدید هزینه‌های وارده بر تولید بود به تشریح موانع جاری در این زمینه پرداختند و اگر برای تهدید‌های مطرح شده راهکاری اندیشه نشود شرکت‌های تولید‌کننده سیمان جهت ادامه حیات خویش ناچار به ارائه محصولات خود در بازار بورس کالا و خدمات برای فروش خواهند بود.

در ادامه نیز عباس تابش ضمن اذعان به مشکلات موجود و تایید موانع مطروحه از متولیان این صنعت خواستار بررسی و تبیین راهکارهایی جهت کنترل قیمت‌ها بر اساس مصوبات قانونی و رفع کمبود این فراورده و جلوگیری از رشد بی‌رویه قیمتها در بازار شد.

وی با بیان این نکته که همه می‌دانیم صنعت سیمان در مقایسه با دیگر صنایع به نسبت به دشواری‌های تولید از سود دهی کمتری برخورد دار است و از این لحاظ صنعتی مظلوم قلمداد می‌شود خاطر نشان کرد: با توجه به خط مشی این سازمان که حمایت از تولید و مصرف را دنبال می‌کند، امیدواریم در سیاست‌های قیمت‌گذاری و تعامل با مجمع امور صنفی صنعت سیمان با تصمیمات کارشناسانه تدابیری اتخاذ گردد که نتایج مثبت حاصل از آن همزمان ابتدا منافع تولید‌کننده و در ادامه رضایت مصرف‌کننده را شامل گردد.

تابش در ادامه افزود: با توجه به اظهارات و تشریح مشکلات و موانع تولید در صنعت سیمان منعی برای ورود تولید‌کنندگان این صنعت به بازار بورس کالا و خدمات وجود ندارد و کارخانجات سیمان می‌توانند با رعایت موازین قانونی از این بستر نیز برای فروش محصولات خود اقدام نمایند.

منبع: روزگار معدن

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...