|
کدخبر: 157762

2 هزار دستگاه واگن مترو برای ۹ کلانشهر تامین شد

معاون وزیر صمت با بیان اینکه سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، اجرای طرح تامین ۲۰۰۰ دستگاه واگن مترو برای ۹ کلانشهر را بر عهده دارد، بر توانمندی‌های شرکت‌های داخلی در حوزه طراحی و مهندسی قطعات ریلی تاکید کرد.

صنعت  2 هزار دستگاه واگن مترو برای ۹ کلانشهر تامین شد

برخی کاربران با ثبت سوژه‌هایی با عنوان «چرا تکمیل متروی هشتگرد نیمه‌کاره ماند؟» و «چرا متروی شهری استان البرز راه‌اندازی نمی‌شود؟» خواستار تسریع در تکمیل پروژه‌های حمل‌ونقل عمومی شده‌اند.

در این باره، محسن صالحی نیا معاون وزیر صنعت با اشاره به اینکه در سال‌های اخیر ظرفیت‌های خوبی در حوزه تامین واگن و لوکوموتیو ایجاد شده است، گفت: ایدرو مدیریت طرح تامین تعداد ۲۰۰۰ دستگاه واگن مترو مورد نیاز ۹ کلانشهر کشور را برعهده دارد.

وی افزود: تامین ۲۰۰۰ واگن برای ۹ کلانشهر یک برنامه میان مدت برای حمل‌ونقل درون شهری است که با مدیریت سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران شروع شده و در این پروژه قرار است تا سقف ۵۶ درصد تولید داخل صورت پذیرد که اجرای آن بسیاری از اهداف را مهندسی طراحی و تولید داخل محقق می‌سازد.

صالحی نیا با اشاره به توانمندی شرکت‌های داخلی مانند مپنا و مجتمع صنعتی اسفراین در حوزه طراحی و مهندسی قطعات ریلی، گفت: یکی از واحدهای تابعه ایدرو موفق شده برای نخستین بار چرخ منو بلوک قطار را به روش آهنگری شده و طبق استانداردهای بین‌المللی تولید کند.

به گفته وی، ایدرو انواع محورهای لوکوموتیو و واگن را در داخل کشور تولید می‌کند.

منبع: فارس

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...