|
کدخبر: 148636

صنعت کارتن‌ سازی دارای ارزش افزوده صنعتی بالا

مهدی صادقی نیارکی گفت: صنعت کارتن‌سازی دارای ارزش افزوده صنعتی در فرآیند تولید است و صنعتگران برجسته‌ای در این صنعت مشغول به فعالیت هستند.

صنعت صنعت کارتن‌ سازی دارای ارزش افزوده صنعتی بالا

با حضور معاون امور صنایع وزارت صمت، موانع پیش روی صنعت کارتن‌سازی بررسی و راهکارهای لازم برای تسهیل در تامین مواد اولیه مورد نیاز این صنعت اتخاذ شد.

مهدی صادقی نیارکی در جریان نشست با انجمن تخصصی صنعت کارتن سازی، بسته‌بندی و چاپ، ضرورت هماهنگی بین صنایع پایین دست و بالادست در زنجیره سلولزی را مورد تاکید قرارداد و افزود: صنعت کارتن‌سازی دارای ارزش افزوده صنعتی در فرآیند تولید است و صنعتگران برجسته‌ای در این صنعت مشغول به فعالیت هستند.

پیشرفت در گرو همکاری مشترک کل زنجیره صنعتی است

وی پیشرفت در صنعت کاغذ و کارتن‌سازی را در گرو همکاری مشترک کل زنجیره صنعتی برشمرد و گفت: فرآیند توزیع مواد اولیه مورد نیاز صنعت کاغذ و کارتن‌سازی نیازمند همکاری تشکلهای تخصصی و صاحبان صنایع از ابتدای زنجیره تا مرحله نهایی این زنجیره است.

معاون امور صنایع وزارت صمت در خصوص نوسات قیمتی مواد اولیه مورد نیاز این صنعت که از چالش‌های این انجمن تخصصی بود، نیز بیان کرد: دفتر صنایع نساجی، پوشاک و سلولزی پس از احصاء و بررسی لیست قیمت‌های مواد اولیه صنعت کاغذ وکارتن‌سازی، نشستی با حضور دست اندر کاران این صنعت در سطح بالادست و پایین دست برگزار نماید.

گفتنی است در این نشست اعضا انجمن صنعت کارتن‌سازی، بسته‌بندی چاپ با طرح مشکلات و چالش پیش روی این صنعت، نکاتی در خصوص تاثیر نوسانات نرخ مواد اولیه بر هزینه تمام شده درسایر صنایع مرتبط با این بخش مطرح وخواستار اتخاذ تمهیداتی برای بهبود وضعیت تولید در این صنعت شدند.

منبع: شاتا

ارسال نظر