|
کدخبر: 128218

انقلاب در حوزه صنعت شیرینی با زر کام

غلامرضا شافعی رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران و جمعی از مدیران صنایع از گروه صنعتی و‌پژوهشی زر بازدید کردند و از نزدیک در جریان طرح مگاپروژه زرکام قرار گرفتند.

صنعت انقلاب در حوزه صنعت شیرینی با زر کام

در این ارتباط مرتضی سلطانی، مدیرعامل هلدینگ زر با اشاره به این که راه‌اندازی این مگاپروژه بیش از ۴۰۰ نوع محصول جدید را به بازارهای صادراتی دنیا عرضه خواهد کرد گفت: مگاپروژه زرکام که به زودی فرآیندهای مربوط به تولیدات آن آغاز خواهد شد مجموعه‌ای بی‌نظیر از تولیدات را به بازارهای صادراتی دنیا ارائه خواهد کرد که بدون شک محصولات تولیدی این پروژه محصولاتی هستند که تا پیش از این در ایران تولید نشده‌اند.

وی اشاره کرد به این موضوع که این پروژه قادر است صنعت شیرینی و شکلات کشور را یک باره متحول کند.

وی با تاکید بر این که محصولات این مگاپروژه از نظر کیفیت و قیمت و همچنین بسته‌بندی از شاخص‌های بسیار مناسبی برخوردار هستند گفت این موضوع می‌تواند علاوه بر بازارهای صادراتی، مصرف‌کننده داخلی را نیز با برندی معتبر در صنعت شیرینی و شکلات و نان مواجه سازد که حتی می‌تواند با برندهای معتبر دنیا مانندNestle، Mars، Mondelez و... رقابت کند.

شافعی رئیس اتاق بازرگانی ایران با اشاره به این که واحدهایی همچون هلدینگ زر در کشور نداریم و آن چه امروزه در کشور به نام تولید جا افتاده بیشتر مونتاژ و خام فروشی است و مجموعه‌های تولیدی بیش از آن که تولیدکننده ارز باشند مصرف‌کننده آن هستند گفت: گروه زر نشان از امیدواری برای جوانان کشور است که می‌توان در کشوری مانند ایران با همه مشکلات اقتصادی و تولیدی نیز با دست خالی کارهای بزرگ انجام داد.

در این نشست احمد پورفلاح عضو اتاق بازرگانی ایران نیز با اشاره به مشکلات موجود در حوزه اقتصادی کشور گفت باید دکترین مدیریتی مرتضی سلطانی را در کشور تدوین کرد و اشاعه داد تا مدیران دیگر بدانند در همین شرایط می‌توان تا چه میزان موفق عمل کرد.

مهندس سلطانی در این جلسه با اشاره به این که یکی از رموز موفقیت در مجموعه زر، تفکیک مدیریت از مالکیت است بر ضرورت اعتماد به مدیران در مجموعه‌های تولیدی اشاره کرد و گفت: یک مدیر کلان باید بر موضوعات مدیریتی در مجموعه تمرکز کند و مسائل تولیدی، آزمایشگاهی، تخصصی و... را به مدیران آن مجموعه تفویض کند و به مدیران و نخبه‌های کشور اعتماد کند که ثمره آن راه‌اندازی و هدایت مجموعه هایی مانند گروه صنعتی و پژوهشی زر خواهد بود.

ارسال نظر