|
کدخبر: 143869

چگونه از میزان ازدحام در مترو آگاه شویم؟

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه از راه‌اندازی ابزار نمایش ازدحام قطارهای مترو با همکاری دانشگاه تهران بر روی سایت این شرکت خبر داد.

شهری چگونه از میزان ازدحام در مترو آگاه شویم؟

فرنوش نوبخت با اشاره به راه‌اندازی ابزار جدید در قطارهای شهری، گفت: به منظور کمک به کنترل ریسک ابتلا به ویروس کرونا بخشی را در وب سایت شرکت برای نمایش شلوغی واگن‌ها تهیه و اختصاص داده شده و درحال‌حاضر ابزار نمایش برای خطوط یک، دو، سه، چهار و پنج راه‌اندازی شد و برای عموم شهروندان قابل استفاده است.

نوبخت تصریح کرد: این ابزار تا اول بهمن ماه ۱۳۹۹ برای خطوط شش و هفت متروی تهران نیز اضافه خواهد شد. از شهروندان و مسافران می‌خواهیم تا قبل از آغاز سفر، با مراجعه به سایت شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه به نشانی metro.tehran.ir از میزان ازدحام جمعیت در قطارهای مترو مطلع شوند تا با جابه‌جایی ساعت برنامه سفر خود به زمان‌های خلوت‌تر، ریسک انتقال ویروس کرونا را کاهش یابد.

گفتنی است این ابزار، نسخه درحال توسعه طرح نوآورانه منتخب در جشنواره پژوهش و نوآوری در مدیریت شهری است و برای آشنایی شهروندان و مسافران با این ابزار در تمامی ایستگاه‌های تقاطعی و شلوغ به صورت بنر و در صفحه اینستاگرام شرکت به آدرس tehran_metro@ اطلاع رسانی شده است.

 

منبع: تسنیم

ارسال نظر