|

بخوانید :

کدخبر: 214905

«تلویزیون تئاتر» برنامه جدید پخش می کند

فیلم‌تئاترهای ۳ اثر کارگردانی شده توسط فرهاد مهندس‌پور قرار است از ۱۷ آبان از طریق «تلویزیون تئاتر ایران» پخش شود؛ کارگردانی که سال‌هاست همه در انتظار به صحنه بردن اثری جدید توسط او هستند.

سینما و تلویزیون «تلویزیون تئاتر» برنامه جدید پخش می کند

فرهاد مهندس‌پور از چهره‌های شناخته شده تئاتر ایران و کارگردان‌های تأثیرگذار این عرصه چندین سال است که اثری را در مقام کارگردان روی صحنه نبرده و بسیاری از هنرمندان و علاقه‌مندان تئاتر همچنان در انتظار اجرای اثری جدید توسط او هستند.

در این شرایط تلویزیون تئاتر ایران در راستای آرشیو و عرضه محتواهای ویدئویی تئاتر ایران، از ساعت ۱۸ روز دوشنبه ۱۷ آبان، فیلم‌تئاترهای «گالیله»، «مکبت» و «دیر راهبان» از فرهاد مهندس‌پور را برای علاقه‌مندان به تئاتر ایران پخش می‌کند.

نمایش «گالیله» تولید سال ۱۳۷۲ است که در تالار مولوی به صحنه رفته بود. «مکبت» بازخوانی محمد چرمشیر و فرهاد مهندس‌پور از متن «مکبث» ویلیام شکسپیر است که در سال ۱۳۷۹ در سالن سایه مجموعه تئاتر شهر به صحنه رفت. «دیر راهبان» نیز از دیگر تولیدات گروه تئاتر «آفتاب» و بازخوانی‌های فرهاد مهندس‌پور و محمد چرمشیر از ادبیات داستانی جهان است که در سال ۱۳۸۰ در سالن سایه مجموعه تئاتر شهر اجرا شد.

همراه با پخش فیلم‌تئاترهای فرهاد مهندس‌پور، تلویزیون تئاتر ایران امکان دسترسی پژوهشگران و دانشجویان و علاقه‌مندان تئاتر به نقدها، نظرها و گفت‌وگوهای نمایشی نامبرده در مطبوعات را نیز در صفحه مربوط به هر اثر فراهم کرده است. در روزهای آتی سایر آثار فرهاد مهندس‌پور نیز در سامانه تلویزیون تئاتر ایران عرضه خواهد شد.

 

منبع: مهر

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...