|
کدخبر: 151631

خبری خوب برای عاشقان سریال‌

کارگردان «پلنگ سیاه» یک سریال را از فیلم سینمایی «پلنگ سیاه» برای دیزنی پلاس تولید خواهد کرد.

سینما و تلویزیون خبری خوب برای عاشقان سریال‌

سریالی در پادشاهی خیالی «واکاندا» که در فیلم سینمایی «پلنگ سیاه» شاهد آن بودیم برای دیزنی پلاس ساخته خواهد شد. این سریال بخشی از قرارداد تلویزیونی است که دیزنی با رایان کوگلر امضا کرده است و در آینده نیز پروژه‌های تلویزیونی دیگری توسط او ساخته خواهد شد.

کوگلر پیش از این فیلم سینمایی «پلنگ سیاه» را نویسندگی و کارگردانی کرده بود که داستان آن درباره یک ملت و پادشاهی خیالی در افریقا به نام واکاندا بود. اگر پروژه واکاندا به سریال تبدیل شود، جدیدترین برنامه از دنیای مارول خواهد بود که راهی دیزنی پلاس شده است. دیگر سریال‌هایی مثل «شاهین چشم»، «شوالیه شب» و «هالک زن» از سوی این کمپانی در حال ساخت است.

هنوز تاریخ انتشاری برای این سریال اعلام نشده است. کوگلر درحال‌حاضر علاوه بر سریال، روی ساخت دنباله «پلنگ سیاه» هم کار می‌کند که گفته می‌شود در سال ۲۰۲۲ در سینما‌ها اکران خواهد شد. فیلم نخست «پلنگ سیاه»، نخستین فیلم مارول بود که با اکثریت بازیگران، کارگردان و عوامل سیاه پوست ساخته شد و ۱.۳ میلیون دلار در گیشه جهانی فروخت. این فیلم همچنین در اسکار نامزد بهترین فیلم شد و در این زمینه تاریخ‌سازی کرد.

چادویک بوزمن نقش اصلی این فیلم را بازی می‌کند و در آگوست سال ۲۰۲۰ به علت بیماری سرطان درگذشت. کوین فیگ، رئیس کمپانی مارول، بعد از خبر ساخت قسمت دوم فیلم اعلام کرد که او را به صورت دیجیتالی به فیلم اضافه نخواهند نکرد.

دیزنی در حالی که برای افزایش مخاطبان و مشترکان خود با نتفلیکس و دیگر شرکت‌های مدعی در زمینه نمایش آنلاین رقابت می‌کند که در ماه دسامبر برنامه ساخت ۱۰ سریال جدید را اعلام کرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر