|
کدخبر: 162926

مذاکرات غیرمستقیم ایران با آمریکا + جزئیات

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا مذاکرات غیر مستقیم با ایران از طریق شرکای اروپایی، روسیه و چین که برای نشست هفته آتی وین تدارک دیده شده است را تائید کرد.

سیاست مذاکرات غیرمستقیم ایران با آمریکا + جزئیات

ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا برنامه ها برای مذاکرات غیرمستقیم هسته ای با ایران را تائید کرد.

وی در این باره افزود: آمریکا پذیرفته که با شرکای اروپایی، روسیه و چین برای تشخیص موضوعات دخیل در بازگشت به توافق هسته ای سال ۲۰۱۵، گفتگو کند.

پرایس در ادامه مدعی شد: اما این تازه شروع ماجرا است و انتظار تحول فوری را نداریم چرا که مباحث دشواری پیش رو است حال آنکه بر این باوریم که این گامی درست و رو به جلو است.

به گفته این مقام آمریکایی، موضوع مذاکرات درباره گروه های مشترکی است که اتحادیه اروپا قصد تشکیل آنها را دارد.

وی افزود: موضوعات اولیه ای که درباره آنها بحث خواهیم کرد اقداماتی است که ایران برای عمل به تعهدات برجامی انجام می دهد و قدم هایی در راستای رفع تحریم که آمریکا باید برای بازگشت به توافق بردارد.

با این حال، پرایس گفت که آمریکا در حال حاضر انتظار برقراری گفتگوهای مستقیم با ایران را ندارد حال آنکه واشنگتن همچنان از این ایده استقبال می کند.

این اظهارات را می توان به معنای حضور مقامات آمریکایی در نشست حضوری کمیسیون مشترک برجام تلقی کرد که انتظار می رود سه شنبه هفته آتی در وین برگزار شود.

پیشتر، وال استریت ژورنال نیز چنین ادعایی را مطرح کرده بود.

با این حال، محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران اطمینان داد که هیچ دیدار رو در رویی با مقامات آمریکایی انجام نخواهد گرفت چرا که این کار ضرورتی ندارد.

 

منبع: مهر

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...