|
کدخبر: 154594

رهبر انقلاب: ویژگی هویتی تبریز غیرت شدید داشتن به ایران است

گزیده سخنان حضرت آیت الله خامنه‌ای در مراسم سالروز قیام ۲۹ بهمن مردم تبریز در سال ۱۳۵۶ که از طریق ارتباط تصویری با مردم آذربایجان شرقی انجام شد به این شرح است.

سیاست رهبر انقلاب: ویژگی هویتی تبریز غیرت شدید داشتن به ایران است

به مردم عزیز تبریز و آذربایجان سلام و تهیت عرض میکنم و روز تاریخی و فراموش نشدنی ۲۹ بهمن که امسال متاسفانه اینگونه برگزار می‌شود را گرامی می‌دارم.

حلول ماه رجب را به همه شما عزیزان و عموم مردم تبریک عرض میکنم و امیدوارم از برکات معنوی این ماه همه بهره ببرند. در این ماه اجتماعات عبادی وجود ندارد، ولی در منازل از دعاهای رجب غفلت نشود.

حادثه۲۹ بهمن۵۶ حادثه پرافتخار و مهم و مایه افتخار مردم تبریز است، اما افتخارات تبریز به امثال این کار جهادی محدود نمی‌شود و دامنه افتخارات این شهر گسترده تر است. در علم، هنر و سیاست منطقه آذربایجان و تبریز نخبه پرور است.مرحوم شهریار یک نمونه شاعر تبریز است ولی نمونه‌های زیادی وجود دارند.

آذربایجان، منطقه جریان‌سازی در تحولات سیاسی و تاریخی بوده است. از دوره فتوای تحریم تنباکو مرحوم شیرازی و در مشروطه همینطور بوده، آذربایجان دژ استوار ایران در برابر تجاوز دشمنان بوده است.

اگر مقاومت آذربایجان و تبریز نبود، تعرضات شوروی به داخل کشور کشیده می‌شد.

 تبریز دو ویژگی هویتی ثابت داشته است، یکی دلبستگی عمیق به اسلام و دیگری غیرت شدید نسبت به ایران، تبریز در برابر تجزیه طلبی ایستاده است.

منبع: ايسنا

ارسال نظر