|
کدخبر: 146263

نظر رئیس دستگاه قضا درباره ساماندهی کوله‌بری

رئیس قوه قضاییه گفت: راه برای کوله‌بری و صادرات و واردات مجاز باز و با قاچاق سازمان‌یافته برخورد جدی شود؛ کوله‌بری باید سامان یابد و مرزنشینان احساس کنند زندگی اداره می‌شود.

سیاست نظر رئیس دستگاه قضا درباره ساماندهی کوله‌بری

آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی صبح امروز در نشست شورای اداری استان کرمانشاه که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهارکرد: در هر وجب این استان شاهد ایستادگی و مقاومت مردان غیور و زنان با همت در مقابل بعثی‌ها، منافقان و ضد انقلاب بوده‌ایم و باید از ایثارگری آنها تجلیل کرد که جان خود را برای دفاع از انقلاب گذاشتند.

وی گفت: علمای بزرگی نیز در این استان حضور داشته‌اند که از ابتدای انقلاب نقش قابل توجهی برای با مردم بودن و در خدمت مردم بودن داشتند.

رئیس قوه‌قضاییه افزود: بدون تردید یکی از لوازم مهم توسعه ‌یافتگی انسجام و وحدت در هر منطقه است؛ در این استان با وجود حضور اقوام و مذاهب و گویش‌های مختلف اعم از سنی و شیعه و اهل حق در شهر و روستا، امروز با محوریت نماینده ولی فقیه و مدیران شاهد وحدت و انسجام و یکپارچگی هستیم و تلاش برای توسعه‌یافتگی به‌عنوان یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر نیز در گروی همین وحدت است که باید پاسدار آن بود.

قاچاق سازمان یافته، یکی از موانع تولید

رئیسی با اشاره به اینکه "یکی از موانع تولید و تولیدکننده قاچاق کالا به ویژه قاچاق سازمان‌یافته است" گفت: مقام معظم رهبری تأکید کردند و قانون نیز صراحت دارد که مسئولان موظف به مبارزه با قاچاق سازمان‌یافته هستند.

رئیس قوه قضاییه بیان کرد: باید راه برای کوله‌بری و صادرات و واردات مجاز باز و با قاچاق سازمان‌یافته برخورد جدی شود؛ کوله‌بری باید سامان یابد و مرزنشینان احساس کنند زندگی اداره می‌شود و نظام صادرات و واردات به‌ویژه مرز و مرزنشین با فعالیت بازارچه مرزی سامان یابد.

رئیسی گفت: این بازارچه‌ها در گذشته هم بوده و باید گمرک، وزارت صمت، بهداشت و نیروهای امنیتی کار خود را انجام دهند و افرادی به نحو قانونی فعالیت داشته باشند و مشخص باشد چه کالایی وارد و صادر می‌شود؛ دولت آیین‌نامه و مصوبه در این رابطه دارد و باید اجرا شود.

وی افزود: اجرای این کار نیازمند زیرساخت است و با ایجاد بازارچه و سامان دادن کوله‌بری مشکلات رفع و بیکاری کاسته می‌شود و وضعیت صادرات و واردات بهبود می‌یابد.

 

 

منبع: تسنیم

ارسال نظر