|
کدخبر: 141769

آبروریزی پسر بایدن / تخلفی که بر ملا شد

شبکه خبری فاکس نیوز در گزارشی افشا کرد که پسرِ رئیس‌جمهوری منتخب امریکا در انتخابات ۲۰۲۰، حدود ۴۰۰ هزار دلار درآمد حاصله خود از یک شرکت اوکراینی را به سازمان مالیاتی امریکا گزارش نداده است.

سیاست آبروریزی پسر بایدن / تخلفی که بر ملا شد

شبکه خبری فاکس نیوز روز دوشنبه در گزارشی اعلام کرد که «هانتر بایدن» پسر «جو بایدن» نامزد پیروز در انتخابات ۲۰۲۰ امریکا ۴۰۰ هزار دلار درآمد خود از شرکت اوکراینی فعال در حوزه انرژی موسوم به «بوریسما هلدینگز» را به سازمان امور مالیاتی امریکا (IRS) اعلام نکرده است.

فاکس نیوز در گزارش خود با استناد به یک نامه غیررسمی که جزییات درآمد هانتر بایدن را در بازه زمانی ۱۷-۲۰۱۳ نشان می‌دهد، ادعا کرد که پسر بایدن پس از پیوستن به هیأت مدیره شرکت بوریسما در سال ۲۰۱۴ حدود ۴۰۰ هزار دلار از درآمد حاصله خود را گزارش نداده است.

از سوی دیگر، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری امریکا در صدد تعیین یک مشاور حقوقی ویژه است که علاوه بر بررسی ادعاهای تقلب در انتخابات ماه نوامبر، اتهام‌های مطرح شده علیه پسر جو بایدن را نیز پیگیری نماید.

این در حالی است که چهارشنبه گذشته، هانتر بایدن اعلام کرد که دفتر دادستان امریکا در ایالت دِلاور تحقیقات خود را در مورد امور مالیاتی وی آغاز کرده است. یک منبع آگاه نیز به شبکه خبری فاکس نیوز گفت که تحقیقات مزبور شامل معاملات ادعایی بایدن با چین نیز خواهد شد.

منبع: دنیای اقتصاد

ارسال نظر