|

بخوانید :

کدخبر: 285378 نعیمه صفری تبار

گفتگوی گسترش نیوز با سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری؛

جریمه سنگین در انتظار ایرلاین های متخلف / افزایش قیمت بلیت هواپیما در دستور کار

اکبر رضوی گفت: نرخ بلیت هواپیما هیچ تغییری نکرده است و شرکت ها اجازه گران فروشی ندارند. در صورت مشاهده، شرکت های مذکور احضار و مطابق قانون با آن ها برخورد خواهد شد.

راه و مسکن جریمه سنگین در انتظار ایرلاین های متخلف / افزایش قیمت بلیت هواپیما در دستور کار

اخیرا شرکت های هواپیمایی به بهانه افزایش قیمت ارز خواستار افزایش بلیت هواپیمایی شدند. درخواستی که موافقان و مخالفان خود را داشت و هنوز هم در حال بررسی است. آن ها با اشاره به اینکه حدود ۷۰ درصد هزینه شرکت‌های هواپیمایی ارزی است و با توجه به رشد نرخ دلار ایرلاین‌ها با مشکلات فراوانی برای سرویس دهی به مسافران مواجه شده اند، درخواست خود را مبنی بر افزایش قیمت بلیت هواپیما را به وزارت راه و شهرسازی ابلاغ کردند.

اما به نظر می رسد شرکت های هواپیمایی بازی جدیدی را با زمین‌گیر کردن هواپیماها و کاهش پروازهای خود به راه انداخته‌اند تا فشاری باشد برای افزایش قیمت بلیت! هم اکنون ناوگان هواپیمایی کشور حدود ۴۰۰ فروند هواپیما دارد که تنها ۱۱۵ فروند مسافربری کشور فعال است. بیشتر از قطعات معیوب و مشکلات فنی، گران کردن بلیت هواپیما مد نظر ایرلاین‌ها برای این کار است.

در چند روز گذشته شاهد آن بودیم که ۳ شرکت هواپیمایی، بدون سر و صدا اقدام به افزایش قیمت ها کرده‌اند که باعث شد تا رئیس سازمان هواپیمایی اعلام کند هیچ مجوزی برای افزایش قیمت به ایرلاین‌ها صادر نشده است. گسترش نیوز در این خصوص با اکبر رضوی، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری به گفتگو پرداخته است. با ما همراه باشید.

اکبر رضوی، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری پیرامون گرانی بلیت هواپیما، توسط برخی شرکت های هواپیمایی گفت: نرخ مصوب بلیت هواپیما افزایش پیدا نکرده است. هیچ شرکتی اجازه افزایش قیمت را ندارد؛ افزایش قیمت بلیت از سوی شرکت های هوایپمایی تخلف است. این شرکت ها برای پاسخگویی احضار می شوند و با شرکت ها مذکور برخورد خواهد شد و حتی در برخی موارد باعث تعلیق شرکت ها می‌شود.

اکبر-رضوی

متخلفان را معرفی کنید

رضوی در خصوص جبران ضرر مسافران خاطرنشان کرد: همیشه به تمامی مسافران اعلام شده خرید خود را از سایت های معتبر و خود شرکت های هواپیمایی انجام دهند. اکنون در سایت مخصوص شرکت ها بلیت افزایش نیافته و گرانی بلیت در سایت های واسطه ای به چشم می‌خورد. غیر از بازدید میدانی سازمان هواپیمایی از سایت‌ها اما افرادی که بلیت از سایت ها خریداری میکنند هم باید در خرید خود دقت داشته باشند و اگر تخلفی نظرشان را جلب کرد در قالب شکایت و اعتراض اعلام و به اطلاع سازمان برسانند.

وی در خصوص نتیجه افزایش قیمت بلیت توسط سازمان هواپیمایی در پایان گفت: بحث افزایش قیمت بلیت در شورای هواپیمایی در حال بررسی است و در صورت موافقت اعلام رسمی خواهد شد.

تفاوت قیمت مصوب و بلیت شرکت‌ها

با جستجویی در سایت های اینترنتی بلیت مسیر تهران-مشهد یک میلیون و ۶۴۰ هزار و ۲۰۰ تومان به فروش می‌رسد که نرخ مصوب برای این مسیر یک میلیون و ۱۹۱ هزار تومان است.

در حالی که نرخنامه مصوب تهران-کیش یک میلیون و ۳۵۹ هزار تومان است برخی سایت ها با ۲ میلیون و ۴۰۶ هزار تومان بلیت این مسیر را به فروش می‌رسانند یعنی بیش از ۵۰ درصد نرخ مصوب سازمان هواپیمایی است.

در مسیر چابهار نیز، قیمت بلیت هواپیما که طبق نرخ‌نامه مصوب ۱۳ دی ۱۴۰۰، یک میلیون و ۳۴۱ هزار و ۵۰۰ تومان بوده در حال حاضر، یک میلیون و ۷۷۳ هزار و ۵۰۰ تومان فروخته می‌شود. در مسیر تهران - قشم نیز بلیت یک میلیون و ۳۳۸ هزار تومانی مصوب، در حال حاضر یک میلیون و ۷۱۵ هزار و ۴۰۰ تومان است.

ارسال نظر

 

در حال بارگزاری ...