|
کدخبر: 174619

هجوم مردم برای اجاره این خانه ها

واسطه‌های ملکی می‌گویند در سال جدید، تقاضا برای اجاره آپارتمان‌های زیر ۷۰ مترمربع به شدت افزایش یافته است که نشات گرفته از دو عامل است.

راه و مسکن هجوم مردم برای اجاره این خانه ها

نخستین عامل موثر بر افزایش تقاضای اجاره آپارتمان‌های زیر ۷۰ مترمربع وضعیت معیشتی نامناسب اغلب خانوارهای اجاره‌نشین است. به گفته بنگاه‌های ملکی، برخی از این خانواده‌ها در سال‌های گذشته در آپارتمان‌های دوخوابه با مساحت ۸۰ تا ۱۰۰ مترمربع سکونت داشته‌اند، اما تحت تاثیر تغییرات شدید اجاره‌بها تصمیم گرفته‌اند به اجاره آپارتمان‌های کوچک‌تر و حتی یک‌خوابه روی بیاورند. این گروه از اجاره‌نشین‌ها اغلب حداقل یک فرزند دارند و به همین خاطر در سال‌های گذشته همواره ساکن واحدهای بزرگ‌تر متناسب با بعد خانوار خود بودند اما در نتیجه وضعیت معیشتی بغرنج در ماه‌های اخیر، امکان پرداخت اجاره‌بهای جدید مدنظر موجران این واحدها را از دست داده‌اند و در نتیجه ناگزیر به سکونت در واحدهای نقلی شده‌اند.

از سوی دیگر این موضوع سبب شده جمعیت ساکن در ساختمان‌هایی که واحدهای کوچک‌متراژ را در دل خود جای داده‌اند، افزایش یابد و به گفته برخی واسطه‌ها، این مساله موجب نارضایتی برخی از ساکنان آپارتمان‌هایی که تمام واحدهای آنها نقلی و یک خوابه هستند، شده است. با این وجود واقعیت بازار اجاره ایجاب می‌کند تقاضا برای سکونت در نقلی‌ها به مراتب بیشتر از تقاضای اجاره آپارتمان‌های بزرگ‌متراژ باشد.

بخش زیادی از آپارتمان‌های تا ۷۰ مترمربع در مناطق ۴ و ۵ و نیز ۷ تا ۱۰ واقع شده است که رهن پیشنهادی آنها پس از تبدیل اجاره ماهانه درخواستی به مبلغ ودیعه، حداقل مترمربعی ۵/ ۲ میلیون تومان است؛ به این معنا که رهن کامل یک واحد ۶۰‌مترمربعی در این مناطق دست‌کم ۱۵۰ میلیون تومان است. با این حال نمی‌توان سقف رهن پیشنهادی در این مناطق را احصا کرد، چراکه به گفته واسطه‌ها برخی موجران قیمت‌هایی بیش از عرف یک منطقه را صرفا به دلیل نوساز بودن یا حسن سلیقه در بازسازی واحد خود اعلام می‌کنند که این موارد استثناست. به عنوان مثال رهن کامل یک واحد ۷۰ مترمربعی دو خوابه با سن بنای سه سال در محله پونک ۴۲۰ میلیون تومان اعلام شده است. در واقع ارزش‌گذاری رهن این آپارتمان مترمربعی ۶ میلیون تومان است و این در حالی است که در این محله رهن بسیاری از فایل‌ها حدود یک میلیون تومان از این رقم پایین‌تر است.

قیمت-اجاره-آپارتمان-های-70-متری

منبع: دنیای اقتصاد
 • ناشناس ارسالی در

  اره دیگه به این ترتیب باید هم در خانه های ۶۰ ۵۰ متری بچهای زیاد هم بدنیا آورد به جای این توصیه ها خودتان بروید تو این خانه ها بنشینید و خانه های ۱۰داتاق خوابه خودتون را بدید به کسانی که میخواهند بچه دار بشوند و فرزند خوب تربیت کنند نه اینکه بچه های مردم را حواله بدین به خانه های ۵۰ متری در نقاطی پر از جرم و جنایت و کمترین امکانات بگم وجدان خوب چیزیه به خدا

 • الم ارسالی در

  داره شعارها به نتیجه میرسه برادری و براب ری

 • مصطفی ارسالی در

  ای لعنت

 • اکبر ارسالی در

  لعنت بهتون بعد میگین مدیریت میکنیم بعد م یگین بیاین منو انتخاب کنین این چه وضعی ه ست من بدخبت بیکار و بی پول و بیکار خانوا دم و کلا تو عرموشن نزاشتین یه خونه بتونن بخرن نزاشین یه جایی استخادم بشن ببااب ش ما نمیزارنی مام زندگی کینم خودوتون خونه نمیتونین بگیرین؟ شما حقوق و بیمه و شغل و زن و زندگی و درامد ندارین؟ شما ها درای ن یا ندارین سالهاست میخورین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟بسته دیگه مسکن باید بیاد پایی ن باید مسکن و ماشین بیاد پایین مسکن از ه مه مهمتره مسکن باید بشه متری 4 -3 میلیون تومان

 • امین ارسالی در

  ما شما را به مقام انسانیت میرسانیم
  رسوندین بابا
  فهمیدیم

 • بهمن ارسالی در

  یکی از روسای جمهور سابق میگفت مملکت ما برای ۱۴۰ میلیون نفر امکانات کافی داره .

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...