|
کدخبر: 149855

محبوب ترین منطقه تهران برای خریداران خانه + جدول

مطابق با آمار رسمی سهم دو منطقه ۴ و ۵ از معاملات خرید و فروش آپارتمان‌های مسکونی بیش از سایر مناطق است و محبوب‌ترین مناطق در میان خریداران مصرفی مسکن برای خرید خانه این دو منطقه هستند.

راه و مسکن محبوب ترین منطقه تهران برای خریداران خانه + جدول

مناطق ۴ و ۵ دو منطقه محبوب خریداران مسکن هستند که فایل‌های نوساز در میان فایل‌های پیشنهادی فروش این مناطق بیش از سایر مناطق شهر تهران در آنها به چشم می‌آید.

مطابق با آمار رسمی سهم دو منطقه ۴ و ۵ از معاملات خرید و فروش آپارتمان‌های مسکونی بیش از سایر مناطق است و محبوب‌ترین مناطق در میان خریداران مصرفی مسکن برای خرید خانه این دو منطقه هستند.

حکیمیه، شمیران نو، نارمک، سراج، فرجام هنگام، هروی، شمس آباد، مجیدیه، مهران، شیان، لویزان، قنات، کوثر، تهرانپارس، بلوار پروین شاخص‌ترین محله‌های منطقه ۴ و پونک، باغ فیض، جنت آباد، حصارک، شهرک کوهسار، شهرک نفت، شهرک پرواز، شهرک آپادانا، شهرک اکباتان، کوی بیمه، سازمان برنامه، ارمکی، شهر زیبا، شهران، شاهین، بلوار فردوس، بلوار آیت الله کاشانی محلات منطقه ۵ محسوب می‌شوند.

جذابیت‌های منطقه ۴ برای خریداران

منطقه ۴ با گستره دید دامنه‌های البرز و فضاهای سبز گسترده در داخل این منطقه، یکی از سرسبزترین مناطق تهران محسوب می‌شود. دره‌های سد لار، لتیان و دره‌های سرسبز فشم، اوشان و میگون و مناطق ورزشی تفریحی دربندسر، شمشک و آبعلی در این منطقه واقع شده‌اند و به جذابیت‌های این منطقه افزوده‌اند.

محله تهرانپارس غربی یکی از محله‌های محبوب این منطقه است، این محله چشم‌انداز‌های طبیعی به شمال و شرق تهران دارد و دارای آب و هوای مطلوبی است. میانگین نرخ خرید آپارتمان در محدوده تهرانپارس غربی اندکی گرانتر از سایر محله‌های تهرانپارس است. شمس آباد دیگر محله منطقه چهار است که آپارتمان نوساز با نرخ بالاتری نسبت به سایر محله‌های منطقه چهار در آن خرید و فروش می‌شود.

این منطقه رکورد دار فروش ملک است

منطقه ۵ تهران مدت هاست رکورد بیشترین ثبت ماهانه معاملات مسکن را به خود اختصاص داده است، مخاطبان مسکن در منطقه ۵ اکثرا قشر با درآمد متوسط هستند درواقع بیشتر آنها زوج‌های جوان بدون فرزند یا حداکثر دارای یک فرزند هستند. به همین دلیل در این منطقه تقاضا برای خانه‌هایی با متراژ پایین بیشتر از متراژهای بالاست.

ویژگی دیگر این منطقه دور بودن از گسل‌های اصلی و فعال زمین‌شناسی در شهر تهران است. با توجه به بالا رفتن نگرانی‌ها دربارۀ زلزلۀ تهران، تمایل افراد به سکونت در این منطقه بیشتر شده است.

خانه‌ها و آپارتمان‌های منطقه ۵ تهران به صورت میانگین سن کم تری نسبت به سایر مناطق دارد و کمتر بین آنها مجتمعی با عمر بالا پیدا می‌شود. ضمن آنکه به نظر می‌رسد اصول شهرسازی در این منطقه بیشتر از مناطق مرکزی و شرقی رعایت شده است.

بررسی فایل‌های پیشنهادی برای فروش در این منطقه نشان می‌دهد تعداد فایل‌های نوساز در این مناطق نسبت به ماه‌های گذشته افزایش داشته است. در میان فایل‌های پیشنهادی برای فروش برخی از فروشندگان پیشنهادهای بالایی را مطرح می‌کنند. مشاوران املاک این نوع مالکان را فروشندگان به اصطلاح «شکم سیر» توصیف می‌کنند که عجله‌ای برای فروش ندارند.

اما تعداد فایل‌های نرخ واقعی افزایش داشته و تقریبا به فایلی که کم تر از نرخ میانگین منطقه پیشنهاد نرخ داده باشد بر نمی‌خوریم. برخی واسطه گران می‌گویند فایل‌های واقعی که به نرخ میانگین منطقه نزدیک هستند زیاد شده و انحراف از نرخ میانگین کاهش یافته است.

دلایل افزایش عرضه نوسازها

یکی از دلایل افزایش عرضه نوسازها در بازار کاهش امید به افزایش بیشتر نرخ ملک در پایتخت است. سازندگانی که امیدوار بودند املاک خود را در ماه‌های آتی با نرخ بیشتر بفروشند با فروکش کردن التهاب در بازار‌ها ترجیح دادند به دپوی املاک خاتمه داده و وارد بازار شوند. از نگاه تحلیل گران یکی از عواملی که موجب افزایش نرخ مسکن به صورت نمایی می‌شود تقاضای سرمایه‌ای است. در این حالت برخی عرضه‌کنندگان مسکن که توان مالی بالاتری دارند به امید بازدهی بیشتر املاک خود را از بازار خارج می‌کنند. اما از نیمه دوم آبان به بعد و با کاهش نرخ متوسط در بازار عرضه واحدهای نوساز به‌تدریج زیاد شده است. این عرضه نشانه‌ای از کاهش انتظارات تورمی در بازار ملک است.

درجدول زیر لیست خانه‌های نوساز در منطقه ۴ و ۵ را می‌خوانید:

قیمت_مسکن

منبع: اقتصاد نیوز

ارسال نظر