|
کدخبر: 146980

گران کردن قیمت بلیت هواپیما تخلف است

شاکری گفت: بر اساس مصوبه کمیسیون عمران، تنها مجوز افزایش نرخ ۱۰ درصدی بلیت هواپیما به ایرلاین‌ها داده شده و قرار بر این شد سازمان هواپیمایی هرگونه تغییر نرخ را به اطلاع کمیسیون عمران برساند اما این اتفاق نیفتاده است.

راه و مسکن گران کردن قیمت بلیت هواپیما تخلف است

یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که کمیسیون تنها مجوز افزایش ۱۰ درصدی نرخ بلیت هواپیما را داده است و سازمان هواپیمایی کشوری و وزارت راه و شهرسازی باید نسبت به افزایش نرخ بلیت ایرلاین‌ها پاسخگو باشند.

اقبال شاکری با اشاره به افزایش نرخ بلیت هواپیما بیان کرد: ظرف دو هفته گذشته شکایات متعددی در خصوص افزایش نرخ بلیت پروازها به ما رسیده است که این افزایش غیر قانونی است و سازمان هواپیمایی مکلف است به این وضعیت آشفته قیمت‌گذاری ورود کند.

این عضو کمیسیون عمران در ادامه با بیان اینکه سازمان هواپیمایی کشوری و وزیر راه و شهرسازی باید در برابر افزایش غیرقانونی نرخ بلیت هواپیما پاسخگو باشند، اظهار کرد: ما این موضوع را در کمیسیون عمران دنبال خواهیم کرد و در جلسه روز سه شنبه کمیسیون نیز با حضور وزیر راه و شهرسازی این موضوع را مطرح می‌کنم.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: از نظر بنده نرخ بلیت هواپیما مانند مسکن رها شده و هیچ نظارتی در این حوزه وجود ندارد. این رهاشدگی باعث شده هرکسی به دلخواه قیمت‌گذاری کند و هیچ برخورد و نظارتی از سوی وزارت راه و شهرسازی صورت نمی‌گیرد.

شاکری در پایان تاکید کرد: بر اساس مصوبه کمیسیون عمران، تنها مجوز افزایش نرخ ۱۰ درصدی بلیت هواپیما به ایرلاین‌ها داده شده و قرار بر این شد سازمان هواپیمایی هرگونه تغییر نرخ را به اطلاع کمیسیون عمران برساند اما این اتفاق نیفتاده است.

منبع: ایسنا

ارسال نظر