|

بخوانید :

کدخبر: 215319

پای خودروهای عراقی به منطقه آزاد اروند باز شد

معاون سرمایه گذاری و توسعه کسب و کارهای سازمان منطقه آزاد اروند گفت: امکان تردد خودروهای شخصی اتباع عراق از گذرگاه بین‌المللی شلمچه، با رفع محدودیت کرونایی فراهم شد.

اروند جبار سالم‌پور روز دوشنبه بیان کرد: با فراهم شدن زمینه‌ لازم از امروز تردد خودروهای عراقی در سطح آبادان و خرمشهر امکان پذیر شد.

وی گفت: نخستین خودروی سواری از کشور عراق پس از رفع محدودیت‌ کرونایی، از طریق مرز شلمچه وارد خاک ایران شد و پلاک گذر موقت را دریافت کرد.

سالم‌پور افزود: این اقدام در راستای اهدف توسعه گردشگری، تسهیل ورود گردشگران خارجی و ارز آوری، با همکاری گمرک جمهوری اسلامی ایران، پلیس راهور و نماینده مردم خرمشهر در مجلس شورای اسلامی، در منطقه آزاد اروند انجام شده است.

معاون سرمایه گذاری و توسعه کسب و کار های سازمان منطقه آزاد اروند گفت: هم اکنون آمادگی پذیرش روزانه ۱۰ خودروی سواری برای اتباع خارجه از مرز شلمچه وجود دارد که به زودی این تعداد به ۵۰ خودرو می‌رسد و در آینده نیز ظرفیت مذکور نامحدود خواهد شد.

مرز بین‌المللی شلمچه در ۱۵ کیلومتری غرب خرمشهر و ۲۰ کیلومتری بصره عراق قرار دارد.

منطقه آزاد اروند با مساحت ۳۷ هزار و ۴۰۰ هکتار در شمال غربی خلیج فارس شامل شهرهای آبادان، خرمشهر و مینوشهر( جزیره مینو ) است که در محل تلاقی دو رودخانه اروند و کارون واقع است.

این منطقه در همجواری با کشورهای عراق و کویت با داشتن ظرفیت های مناسب نظیر حمل و نقل جاده‌ای، ریلی، دریایی و هوایی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

منبع: روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...