|
کدخبر: 198123

آغاز ریزش قیمت ها در بازار خودرو

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی شهر کرج اظهار داشت: بازار خودرو دچار نوسان است و قیمت‌ها نسبت به هفته گذشته دوباره روند کاهشی به خود گرفته برای مثال خودرو‌های ایرانی در این مدت ۴ تا ۵ میلیون تومان کاهش قیمت داشته‌اند.

خودرو آغاز ریزش قیمت ها در بازار خودرو

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌ داران خودروی شهر کرج اظهار داشت: بازار خودرو دچار نوسان است و قیمت‌ ها نسبت به هفته گذشته دوباره روند کاهشی به خود گرفته برای مثال خودرو‌های ایرانی در این مدت ۴ تا ۵ میلیون تومان کاهش قیمت داشته‌اند. علت کاهش قیمت خودرو نسبت به هفته گذشته ارزان‌تر شدن نرخ دلار است.

حمید کریمی در مورد وضعیت بازار خودرو اظهار کرد: بازار خودرو دچار نوسان است و قیمت‌ها نسبت به هفته گذشته دوباره روند کاهشی به خود گرفته برای مثال خودرو‌های ایرانی در این مدت ۴ تا ۵ میلیون تومان کاهش قیمت داشته‌اند. علت کاهش قیمت خودرو نسبت به هفته گذشته کمی ارزان‌تر شدن نرخ دلار است.

وی همچنین در پاسخ به سوالی در مورد روند تقاضا برای خودرو خاطرنشان کرد: متاسفانه وقتی کالایی گران می‌شود مشتری برای آن‌ها هجوم می‌آورد و تقاضا افزایش می‌یابد، اما زمانی که قیمت روند کاهشی می‌گیرد تقاضا نیز کاهش می‌یابد. باید توجه داشت که احتکار‌های خانگی بدتر از احتکار‌های انباری هستند، افزایش تقاضا در زمان گرانی یکی از عواملی است که قیمت‌ها را افزایش داده و بازار را به هم می‌ریزد. متاسفانه برخی از مردم خود باعث می‌شوند که نظم بازار به هم بریزد. اگر بتوانیم این مشکل را حل کنید تا جلوی احتکار خانگی گرفته شود بسیاری از مشکلات ما حل می‌شوند. مقامات دولتی بالاتر باید برای هماهنگی بین عرضه و تقاضا و خروج بازار خودرو از وضعیت فعلی اقدام کنند.

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی شهر کرج در ادامه بیان کرد: در مورد خودرو‌های خارجی هم تقاضای چندانی وجود ندارد چراکه قیمت‌ها زیاد است. البته گا‌ها افت قیمت هم وجود داشته، اما برای مثال به این شکل بوده که ۵۰ میلیون تومان افزایش یافته و بعد ۵ میلیون تومان کاهش پیدا می‌کرد. به طور کلی چه در مورد خودرو‌های داخلی و چه خارجی، بازار آنطور که باید روان نیست. معامله به ندرت انجام می‌شود.

وی افزود: روند بازار نباید اینگونه باشد، بلکه باید رو به جلو و حرکت شود سه حوزه مسکن، خودرو و طلا بسیار در اقتصاد بازار تاثیرگذار هستند، ولی متاسفانه بازار خودرو آنطور که باید روان نیست، امیدواریم در دولت جدید و با تصمیماتی که در حوزه خودرو گرفته می‌شود این مشکلات حل شود.

 

منبع: ایلنا

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...