|
کدخبر: 172927

۵۰۰ میلیارد از ۱۲۰ نفر در کرج بالا کشیده شد

کلاهبرداری که سر ۱۲۰ زن و مرد در کرج کلاه گذاشته بود و به بهانه فروش خودرو پول‌های شان را به جیب زده بود دستگیر شد.

 

معاون هماهنگ‌کننده فرمانده انتظامی استان البرز گفت: فردی با راه‌اندازی یک شرکت کاغذی لیزینگ خودرو از ۱۲۰ نفر ۵۰۰ میلیارد ریال کلاهبرداری کرد.

سرهنگ "سید مجید فیض جعفری" در تشریح این خبر بیان کرد: در پی ارجاع یک فقره پرونده کلاهبرداری به کلانتری ۱۲ شهر "گلسار" از طریق یک شرکت لیزینگ خودرو با برند ساختگی، از دادسرای عمومی و انقلاب "هشتگرد"، رسیدگی به موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران این کلانتری قرار گرفت.

وی افزود: در بررسی‌های اولیه محرز شد، کلاهبردار در قالب یک شرکت لیزینگی با تبلیغ در سایت‌های خرید و فروش کالا در فضای مجازی مبادرت به فروش خودرو به صورت اقساطی کرده و پس از مراجعه متقاضیان ثبت نام به دفتر شرکت با جلب اعتماد آنان طی قراردادی مبالغی به عنوان پیش پرداخت دریافت کرده و با دادن وعده تحویل یک ماهه خودرو، مدتی در دفتر فعالیت و پس از زمان کوتاهی محل کار خود را ترک و متواری شده است.

معاون هماهنگ‌کننده فرمانده انتظامی استان البرز اظهارکرد: ماموران با انجام اقدامات پلیسی، متهم مورد نظر را در مخفیگاه خود در شهر "گلسار" دستگیر که در تحقیقات پلیسی به کلاهبرداری در قالب فروش خودروهای لیزینگی به مبلغ ۵۰۰ میلیارد ریال از ۱۲۰ نفر اعتراف کرد.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سرهنگ فیض جعفری با اشاره به اینکه متهم از طریق مرجع قضائی با قرار بازداشت موقت روانه زندان شد، در پایان تصریح کرد: طمع ورزی و کسب منفعت و سود بیشتر، بدون تحقیقات لازم و اعتماد بی‌جا بستر و زمینه ساز سوء استفاده این گونه افراد از شهروندان است و باید در انجام هرگونه معاملاتی مردم هوشیاری و درایت مطلوب به کار بگیرند تا در دام مجرمان فرصت طلب گرفتار نشوند

 

منبع: پلیس

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...