|
کدخبر: 170530

با این اتوبوس آفرود آشنا شوید

Torsus Praetorian دارای یک موتور دیزلی شش سیلندر است که حداکثر ۳۵ مسافر را در خود جای می‌دهد و می‌تواند با آن به آفرود رفت.

خودرو با این اتوبوس آفرود آشنا شوید

Torsus Praetorian یک اتوبوس آفرود است که از یک شاسی بلند سنگین کامیون MAN و یک موتور شش سیلندر دیزلی استفاده می‌کند. 

Torsus Praetorian که در اسلواکی ساخته شده است، به لطف ترکیب بدنه اتوبوس با زیرساخت‌های یک کامیون آفرود، قادر است بیش از هر چیز ۳۵ سرنشین را در خود جای دهد. Torsus با استفاده از یک شاسی سنگین MAN، چهار چرخ محرک و یک موتور دیزلی شش سیلندر ادعا می‌کند که می‌تواند از شیب ۳۳ درجه بالا رفته و از عمق آب تا حدود یک متر عبور کند. 

Praetorian که برای حمل و نقل در سخت‌ترین محیط‌های جهان طراحی شده است، از یک موتور توربودیزل ۶.۹ لیتری MAN D۰۸ استفاده می‌کند که ۲۸۶ اسب بخار قدرت و ۸۴۹ پوند فوت گشتاور و یک گیربکس ۹ سرعته ZF اتوماتیک تولید می‌کند، که می‌تواند در حالت محرک عقب کار کند، یا محور جلو می‌تواند درگیر شود. 

Torsus به سیستم تهویه مطبوع Praetorian، که در محیط‌های گرم مانند صحرای بزرگ شنی استرالیا آزمایش شده است، مجهز است. این شرکت می‌گوید فقط در مدت سه دقیقه می‌تواند دمای داخل کابین را از ۶۰ درجه سانتی گراد به ۲۹ درجه سانتی گراد و در کمتر از ۱۵ دقیقه به ۲۰ درجه سانتی گراد کاهش دهد. 

این سیستم همچنین می‌تواند در محیط‌های خشن مانند بالا رفتن از تپه‌های شنی، موتور را خنک نگه دارد. یک سیستم گرمایشی مشابه که بسیار قدرتمند است برای شرایط خاص مانند آب و هوای بسیار سرد قطب شمال طراحی شده است.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...