|
کدخبر: 168216

سد مجلس در برابر افزایش قیمت خودرو توسط شورای رقابت

عضو ناظر مجلس در شورای رقابت با بیان اینکه مخالفت مجلس با افزایش قیمت خودرو به شورای رقابت اعلام شد، گفت: مدیریت سیاسی ایران خودرو و سایپا، این مجموعه ها را با مشکل مواجه کرده است.

خودرو سد مجلس در برابر افزایش قیمت خودرو توسط شورای رقابت

محمد باقری عضو ناظر مجلس در شورای رقابت اظهار داشت: تا زمانی که قیمت ها تکلیفی باشند و انحصار وجود داشته باشد، بحث رانت هم مطرح است.

وی، شکست انحصار از دو خودروساز در کشور را ضروری دانست و افزود: قیمت گذاری باید متناسب با عرضه و تقاضا باشد، نه دستوری و تکلیفی و از طرف دیگر حاکمیت و دولت نیز باید نظارت کافی داشته باشد تا خودروسازان گران فروشی نکنند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه مجلس مخالف افزایش قیمت خودرو است و مخالفت خود را هم به شورای رقابت اعلام کرده است، گفت: ما در جلسه آخر شورا این موضوع را مطرح کردیم و امیدواریم در هفته آینده به نتیجه برسیم.

باقری، سرمایه گذاری شرکت های خارجی خودروساز در ایران و واردات مدیریت شده را راهکاری برای شکست انحصار از دست دو خودروساز داخلی عنوان کرد و گفت: اگر واردکنندگان خودرو بدون اینکه دلاری از کشور خارج شود، خودرو وارد کشور کنند اتفاق مبارکی خواهد بود.

عضو ناظر مجلس در شورای رقابت با اذعان به نبود برنامه عملیاتی در صنعت خودروسازی کشور، اظهار کرد: معضل اساسی ما در این حوزه، نبود یک برنامه عملیاتی است که باید برای آن فکری کنیم.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اظهار اینکه مدیریت مجموعه ایران خودرو و سایپا سیاسی است، گفت: وقتی مدیریت این مجموعه ها سیاسی می شود صنعت خودروسازی هم قطعاً با مشکلات مواجه خواهد شد.

 

منبع: فارس
  • ناشناس ارسالی در

    برای واگذاری وفروش خودروبایدبرنامه جامعی باشددلالی وسوداگری حذف وباشیریاخط انداخ تن وزدن دکمه یک نفرکه ثبت نام کرده دریک لحظه ۱۰۰میلیون بالاتربرنده می شوداینقدرت ولیدبایدافزایشی شودکه مصرف کننده فی الفو ربتواندخودروازکارخانه تهیه کند

  • ناشناس ارسالی در

    مسئولین محترم مشاهده بفرمایندخودروسازان ودلالان ارزومسکن وسکه وطلابیشترین صدمه و لطمه به اقتصادکشوروارزش پول ملی درقبال ا رزهای خارجی زده اندتورم بالادرخودروومسکن وارزوطلاباعث فشارتورمی به مایحتاج زندگی می شودالان که دلارنزولی است قیمت خودروب ایدنزولی باشداین خودروسازان وقتی قیمتهای خودرورابالامی برنندخودروسازان چینی مثل جک وام وی ام سواستفاده وقیمتهارابالامی ب رنددراین عرصه انتخابات مردم راباارزانی ک الاوخودرومسکن وطلاوارزشادودروازه های جها نی راباروابط حسنه وخوب برروی صادرات ووار دات کالابازکنیم تاتولیدبه سطح ممتازبرسدو کالای ایرانی دربازارهای جهانی فروش برود

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...