|
کدخبر: 166891

اثر کاهش قیمت دلار روی بازار خودرو

با وجود بسته بودن نمایشگاه های خودرو در بازارهای غیررسمی معاملات خودرو داغ بوده و هر کس نیازمند خرید خودرو است به آنها مراجعه می کند.

خودرو اثر کاهش قیمت دلار روی بازار خودرو

نزدیک به ۱۰ روز از تعطیلی واحدهای صنفی به دلیل شیوع ویروس کرونا در سطح کشور می گذرد. در همین راستا فروشندگان خودرو نیز کسب و کارهای خود را تعطیل کرده و به نوعی مشمول تعطیلی دو هفته اصناف برای جلوگیری از شیوع کرونا شده اند با این وجود خرید و فروش خودرو در بازار متوقف نشده و در بازارهای غیررسمی از جمله فضای مجازی مشتریان درصدد خرید خودرو هستند.

البته به اعتقاد فعالان بازار ثبات قیمتها و روند کاهشی دلار باعث شده تا مردم همچنان به کاهش قیمت ها امیدوار بوده و کمتر تمایلی به خرید خودرو داشته باشند اما آن دسته از افرادی که نیازمند خرید خودرو هستند، در این شرایط رکود به دنبال خرید بوده تا شاید در آینده با تغییرات قیمتی متضرر ضرر نشوند.

در حال حاضر نمایشگاه های خودرو بسته است ولی در فضای مجازی خرید و فروش خودرو انجام می شود اما قیمتها نسبت به دو هفته گذشته تغییر چندانی نداشته و به نوعی بازار با ثبات قیمتها روبروست.

در بازار امروز خرید و فروش خودرو، پراید ۱۱۱ با قیمت ۱۳۰ میلیون تومان، پراید ۱۳۱ با قیمت ۱۱۱ میلیون تومان و سمند ای اف سون با قیمت ۲۰۲ میلیون تومان به فروش می رسد.

علاوه براین پژو ۲۰۶ تیپ دو با قیمت ۲۰۳ میلیون تومان، پژو ۲۰۷ اتوماتیک با قیمت ۳۹۰ میلیون تومان، پژو پارس سال با قیمت ۲۱۸ میلیون تومان مورد معامله قرار می گیرند.

همچنین در بازار امروز خرید و فروش خودرو سمند ال ایکس ۱۹۸ میلوین تومان، تیبا صندوقدار ۱۲۵ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ پنج با قیمت ۲۶۱ میلیون تومان، ساینا با قیمت ۱۴۵ میلیون تومان فروخته می شود.

به اعتقاد فعالان بازار تعطیلی واحدهای فروش خودرو و روند کاهشی قیمت دلار باعث شده تا تب خرید خودرو در بازار وجود نداشته و همه منتظر تعیین و تکلیف قیمت های جدید خودرو در سال ۱۴۰۰ هستند.

فروشندگان خودرو می گویند که اگر عرضه ها افزایش پیدا کند به طور حتم بازار با کمبود روبرو نبوده و شاهد افزایش قیمتها نیست اما این موضوع ارتباط نزدیکی با قیمت های جدید محصولات خودروسازان در سال ۱۴۰۰ دارد چرا که خودروساز در تکاپو برای افزایش قیمتهاست از آن طرف شورای رقابت در اعلام قیمتهای جدید تعلل می کند.

منبع: ایرنا
 • ناشناس ارسالی در

  این چه قیمتهایی هست دقیقا نصف این قیمتها باریزش قیمت دلاراتفاق میفته 206 به زیر1 00 تومان میرسه وبقیه ماشینها هم به همان نسبت سقوط میکنه

 • ناشناس ارسالی در

  واقعا مغزخرخورده ایدبااین قیمتها ماشین م یخرید مردم نادان ریزش دلاربه زیر15هزارتو مان حتمی هست تا دوماه دیگه خریدنکنید همه چی ریزش میکنه

 • ناشناس ارسالی در

  ملت فریب حرفهاپوچ دلالان رانخورننددلارپا یین می ایدقیمت خودروکاهشی است دلالان مقا ومت می کنندو راهی بجای نخواهندبردانشاال له منتظرضردلالان که خون ملت راتوشیشه کرد ه اندهستیم این نان خوردن نیست حتی گرانفر وشان

 • ناشناس ارسالی در

  شک نکنین ارزبه زیر15 هزارتومان میرسه به چندعلت یک برداشته شدن قطعی تحریمها دوفرو ش نفت ایران سه ازادشدن ارزهای بلوکه شده ایران چهارنزدیکی انتخابات پنچ پایان کارد ولت ولنجاربی خیال بی مسئولیت بیسوادبی وج دان روحانی که بااینکه هرکی بیادبازم بیسو اده وازهمین طیفهاست اما قطعا حضورفیزیکی یک بچه 10 ساله هم کفایت میکنه تا وضعیت ک شورازاین فاجعه ای که توش هست بهتربشه پس منتظردلارتا10هزارتومان باشیدقیمت ماشینها ی مزخرف ایرانی حداقل نصف میشه این دلالان بی شرف دارندنفسهای اخررومیکشنددردامشون نیفتید

 • ناشناس ارسالی در

  اینبارواقعا ریزش شدیددرراهه اون زمان که شمارش معکوسش ازابان پارسال بارفتن ترامپ شروع شده بود داره ازراه میرسه زمان تقریبی ریزش وحشتناک حدودخردادماه هست هم پایان نسبی تحریمها هم فروش نفت هم ازادشدن ارزهای بلوکه شده وهم اینکه روحانی دغل بازبرای اینکه کارنامه سراسرتاریک ووحشتناکش رو سفیدکنه شروع میکنه به هرتلاشی برای پایین اوردن ارز تا بگه من قیمت دلاررومثلا با 10 هزارتومان تحویل دادم پس ریزش شدیدحتمی هست

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...