|
کدخبر: 166297

قیمت روز خودرو در بازار بعد از ظهر / تیبا صندوق دار پلاس ۱۳۵ میلیون

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودروی تهران گفت: به ‌دلیل ثبات نسبی نرخ ارز، تا دو ماه آینده شاهد افزایش قیمت خودرو نخواهیم بود.

خودرو قیمت روز خودرو در بازار بعد از ظهر / تیبا صندوق دار پلاس ۱۳۵ میلیون

سعید موتمنی اشاره به تعطیلی بازار رسمی خودرو گفت: با توجه به اینکه بازار رسمی خودرو در دو هفته اخیر تعطیل است اما بازار غیر رسمی خودرو همچنان به فعالیت خود ادامه می دهد و قیمت ها نسبت به هفته گذشته اندکی عقب نشینی کرده است و به همین دلیل هم اکنون بازار آرامی را در پیش رو داریم.

وی با بیان اینکه هر ساله در ایام‌ماه مبارک رمضان تقاضای خرید خودرو کمتر می شود که همین موضوع در تثبیت یا حتی کاهش قیمت خودرو در بازار مؤثر است، گفت: امسال نیز مانند سال های گذشته تقاضا برای خرید خودرو کمتر شده ولی برای خرید خودروهای پر تیراژ همچنان تقاضا هست ولی معاملات خودروهای وارداتی کمتر شده است و معامله در این بازار به ندرت صورت می‌گیرد.

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودروی تهران ادامه داد: در حال حاضر با ثبات نسبی که در بازار ارز موجود است، بازار خودرو هم از ثبات خوبی برخوردار است و پیش بینی می شود تا دو ماه آینده تغییر قیمتی در بازار خودرو نداشته باشیم.

وی افزود: اگر نرخ ارز همچنان در همین کانال معاملاتی قرار داشته باشد قیمت ها تغییر نمی کند و اگر عرضه خودرو در بازار غیر رسمی بیشتر شود احتمال اینکه فاصله قیمتی بازار آزاد و قیمت کارخانه کمتر شود با قوت بیشتری امکان پذیر خواهد بود.

موتمنی در خصوص قیمت های روز خودرو گفت: اکثر قیمت خودروها از اسفند ماه سال گذشته تغییری نداشته است و فقط قیمت های خودروهای مدل ۱۴۰۰ ، به دلیل تقاضای بیشتر برای خرید، بیشتر شده است.

وی ادامه داد: امروز پژو ۲۰۶ تیپ ۲ مدل ۱۴۰۰- ۲۰۶ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۵ مدل ۹۹ - ۲۵۵ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ وی ۸ مدل ۱۴۰۰ - ۲۶۵ میلیون تومان، پژو پارس lx- مدل ۱۴۰۰ - ۲۴۰ میلیون تومان و پژو ۲۰۷ اتوماتیک سقف شیشه مدل ۱۴۰۰ - ۴۰۰ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

وی در خصوص دیگر خودرو ها ادامه داد: تیبا صندوق دار پلاس ۹۹ با قیمت ۱۳۵ میلیون تومان، دنا مدل ۱۴۰۰ با قیمت ۲۷۰ میلیون تومان، دنا پلاس دنده‌ای ساده مدل ۱۴۰۰ با قیمت ۳۱۵ میلیون تومان و تیبا هاچ بک EX مدل ۱۴۰۰ نیز با قیمت ۱۳۴ میلیون تومان عرضه می‌شود.

منبع: همشهری

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...