|
کدخبر: 163772

شیوا: اگر قیمت خودرو نمی‌ ارزد نخرید!

شیوا گفت: اینکه افراد دو خودروی متفاوت را از نظر قیمت مقایسه می‌کنند مسئله جالبی نیست، اگر خودروی به قیمت اعلام شده نمی‌ارزد آن را خریداری نکنند.

خودرو شیوا: اگر قیمت خودرو نمی‌ ارزد نخرید!

رضا شیوا رئیس شورای رقابت با اشاره به بیشترین شکایت مردم از خودروهای داخلی، گفت: کوئیک، شاهین و پژو ۲۰۷ پاناروما، حدود ۳۰۰ شکایت داشتند به همین دلیل جلسه ای با حضور مدیران عامل شرکت های خودروساز و رئیس سازمان گسترش برگزار شد تا به این شکایات رسیدگی شود. در آن جلسه توافقی به عمل آوردیم تا کمیته ای برای رسیدگی به شکایت به خصوص برای این ۳ خودرو تشکیل شود.

او بیان کرد: جلسات متعددی هم با خریداران و هم با تولید کنندگان برپا شده است. اولین جلسه در سال جدید دوشنبه هفته آینده برگزار می شود که در آن نتیجه بررسی کمیته شکایت پیگیری می شود.

این مقام مسئول ادامه داد: بیشتر شکایت‌ها مربوط به قیمت کوئیک است. قیمت دست ما نیست و بر اساس ضوابط تعیین می‌شود. بیشتر شکایت مربوط به مبلغ واریزی در زمان خرید خودرو است. در زمان خرید خودرو افراد مقداری پول پرداخت می‌کنند به امید اینکه این مقدار پول، نصف قیمت خودرو باشد، اما با توجه به تورمی که ایجاد شده پول پرداختی نصف قیمت خودرو هم نمی‌شود و آن پول شاید یک چهارم قیمت خرید خودرو شود.

رئیس شورای رقابت گفت: خریداران امیدوار بودند که نصف قیمت خرید خودرو را پرداخت کرده اند در صورتی که افراد خودرو را به قیمت روز می‌خرند. شاید این قرار داد منصفانه نباشد.

شیوا تشریح کرد: برای قیمت گذاری خودرو کلینیک تجاری تشکیل شده است و ۱۲ نفر از افراد خبره خودرو شناس در آن فعالیت می‌کنند. مشخصات کوئیک در این جلسه بررسی و تصمیمات لازم برای قیمت آن در نظر گرفته می‌شود.

این مقام مسئول ادامه داد: شورا رقابت سه قیمت، حداکثر، حداقل و منصفانه برای خودرو اعلام می کند و بر اساس نظر خبرگان قیمت نهایی تعیین می‌شود. اینکه افراد دو خودروی متفاوت را از نظر قیمت مقایسه می کنند مسئله جالبی نیست زیرا اگر خودروی با قیمت اعلام شده نمی ارزد آن را خریداری نکنند و خودروی دیگری را بخرند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
 • شیوا ارسالی در

  ببند اون چاک دهنتو

 • محسن ارسالی در

  يه خودرو بگيد كه قيمتش با كيفيتش هماهنگ باشه ما بخريم
  درضمن هركي ناراحته م يتونه جمع كنه از اين مملكت بره

 • ابوالفضل صدری ارسالی در

  مردک بیسواد. بی‌غیرتی که مثل بعضی مدیران خودروسازی به این خاک مقدس خیانت میکنن! دوره تون دیگه تمومه. با اومدن سردار محمد جایگاه اصلی شما بیغیراتای وطنفروش معلو م میشه. ایشاله خون حاج قاسم و شهدا گردنت و بگیره بیغیرت. همون موقعی که شما سو است فاده می‌کردید سپاه جاویدان تمام پروژه ها شو جلو برد ولی شما زالو صفتا فقط خیانت ک ردید به نسل جوان و این خاک مقدس. واقعا ا لان میفهمم چرا حاج قاسم میگفت مظلوم‌ترین رهبر جهان آقای خامنه ای ست. ننگ به شما وزیر صمت. ننگ به شما نعمت زاده ها. شما ز یست انگلی دارید و رگ غیرت ندارید.برو با پولهای دزدی به زن و بچه ت کباب بده بخورن . و جلوشون پز بده

 • مجتبی ارسالی در

  مردم با الاغ رفت و آمد کنند؟

 • محمد ارسالی در

  بی زحمت گمرک هنگفت نگیرین میتونیم با پول پراید حلب بهترین ماشین خارجی رو بگیریم که اصلا قابل مقایسه نیستن
  مدیران برعرضه و بی لیاقت

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...