|
کدخبر: 162907

نگاهی به خصوصیات نسل جدید لندرو دیفندر

با معرفی نسل جدید لندرور دیفندر این شاسی بلند توانای انگلیسی در نمایشگاه فرانکفورت سیل نظرهای موافق و مخالف را شاهد بودیم. یکی از طرفداران واقعی لندرور دیفندر که سابقه طولانی در تست و بررسی آن دارد بدون هیچ شکی ریچارد هموند مجری سابق برنامه تاپ گیر و برنامه جدیدشان یعنی گرندتورر است.

خودرو  نگاهی به خصوصیات نسل جدید لندرو دیفندر

شایان ذکر است نسل جدید لندرور دیفندر بیش از ۱.۲ میلیون کیلومتر تست را پشت سر گذاشته که بیش از هر لندرور تولید شده در تاریخ این شرکت است. از صحرای نوادا تا دبی و پیست نوربرگ رینگ از مهم‌ترین محل‌ها برای توسعه این شاسی بلند بوده است.

شاسی دیفندر به طور کامل از آلومینیوم ساخته شده و تقریبا ۳ برابر از دیگر رقیب خود در این کلاس مقاومت بیشتری دارد. با وجود حفظ ظاهر کلاسیک و مکعبی شکل دیفندر، ضریب درگ برابر با ۰.۳۸ CD دارد که رقمی مناسب برای یک شاسی بلند خارج جاده‌ای است. این مسئله به لطف پوشیده شدن کامل بخش زیرین خودرو و انتقال چرخ زاپاس به روی درب عقب فراهم شده است.

لندرور دیفندر با گیربکس ۸ سرعته ساخت شرکت ZF و قوی‌ترین شفت انتقال قدرتی که در تاریخ این شرکت طراحی و تولید شده قابلیت سعود ۴۵ درجه‌ای را فراهم می‌کند. سیستم تعلیق لندرور دیفندر در جلو از نوع مولتی لینک دو جناغی و در عقب اتصال پیوندی مستقل (کمک بادی به صورت آپشن اختیاری) است. یکی از تست‌های که لندرور در هنگام توسعه دیفندر اجرا کرده حل دادن یک بلوک ۲۰۰ میلی متری با سرعت ۴۰ کیلومتر بر ساعت است که در حدود ۷ تن بار به شاسی آن وارد می‌کند.

منبع: دیجیاتو

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...