|
کدخبر: 152656

آخرین وضعیت قیمت خودرو در بازار

موتمنی گفت: اگر عرضه خودرو زیاد شود، ریزش بیشتر قیمت‌ها را شاهد خواهیم بود.

خودرو آخرین وضعیت قیمت خودرو در بازار

بررسی قیمت‌ها در آغازین روز هفته جاری حاکی از ثبات نسبی قیمت‌ها نسبت به هفته گذشته است.

امروز در بازار هر دستگاه پراید ۱۳۱ بین ۹۷ تا ۱۰۱ میلیون تومان، تیبا صندوق‌دار بین ۱۰۸ تا ۱۱۲ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ۲ بین ۱۲۷ تا ۱۸۲ میلیون تومان و پژو ۲۰۶ تیپ‌۵ بین ۲۴۰ تا ۲۴۵ میلیون تومان نرخ داشتند.

 به گفته «سعید موتمنی»‌ رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی پایتخت، این روزها تقاضای کاذب و تقاضا برای سرمایه‌گذاری در بازار خودرو فروکش کرده و بازار به تعادل نسبی رسیده است.

وی تاکیدکرد: اگر عرضه خودرو زیاد شود، ریزش بیشتر قیمت‌ها را شاهد خواهیم بود.

موتمنی به برخی خودروهای مونتاژی اشاره کرد که گرچه یک سالی است که عرضه نمی‌شوند، اما با کاهش نرخ مواجه شده‌اند و معتقد است عرضه‌های جدید، ریزش بیشتر قیمت‌ها را به دنبال خواهد داشت.

اشاره موتمنی به جک اس۵ کرمان موتور با نرخ ۶۲۰ تا ۶۳۰ میلیون تومانی، هیوندای اکسنت کرمان‌موتور با نرخ ۶۹۵ تا ۷۰۰ میلیون تومانی، هایما اس۷ ایران‌خودرو با نرخ ۶۷۰ میلیون تومانی و مزدا۳ بهمن موتور با نرخ ۸۳۰ تا ۸۴۰ میلیون تومانی است.

وی معتقد است: خودروهایی از این گروه‌ها که اکنون به بازار عرضه می‌شوند، پیش از این در پارکینگ‌ها نگهداری می‌شدند.

این مقام صنفی خاطرنشان‌کرد: این روزها بازار آرام است و به نظر می‌رسد خریداران و فروشندگان با قیمت‌های فعلی بازار کنار آمده باشند، زیرا معاملات هرچند اندک به راه افتاده و افرادی که نیاز به خودرو دارند خرید می‌کنند.

وی، فاصله قیمتی خودروها در ماه‌های گذشته را ناشی از عرضه کم خودرو به بازار توصیف کرد که همین امر جذابیت بالایی را در این بازار سبب شده بود و دلالان و واسطه‌ها به آن ورود کردند.

موتمنی ادامه‌داد: همچنین نوسانات ارزی سبب شد تا برخی افراد که نمی‌توانستند خانه یا طلا خرید کنند، برای حفظ ارزش پول‌شان وارد بازار خودرو شوند، اما این روزها سودآوری بازار خودرو بسیار کاهش یافته است و جذابیتی ندارد.

وی پیش‌بینی‌کرد: با وجود در پیش بودن ایام عید که همه ساله به دلیل افزایش سفرهای نوروزی، تقاضا و در نتیجه نرخ خودروها افزایش می‌یافت، اما به نظر می‌رسد امسال افزایش قیمتی را شاهد نباشیم.

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی پایتخت تاکیدکرد: تداوم پاندمی کرونا موجب می‌شود تا همه چیز در این بازار وابسته به نرخ ارز باشد که آن هم پیش‌بینی می‌شود با کمترین تغییر در ۴۰ روز باقی مانده تا عید همراه باشد.

منبع: ایرنا

ارسال نظر