|
کدخبر: 152605

شرط لغو قیمت گذاری دستوری خودرو چیست؟

طهماسبی گفت: هرچند لغو قیمت‌گذاری دستوری خودرو به نفع مردم و مصرف‌کننده است اما این موضوع مشروط بر نظارت دقیق و جلوگیری از سوءاستفاده و جولان دلالان در بازار است که تحقق این شرایط در وضعیت کنونی ممکن نیست.

خودرو شرط لغو قیمت گذاری دستوری خودرو چیست؟

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: دولت لغو قیمت‌گذاری دستوری خودرو را همزمان با آزاد‌سازی واردات خودرو پیگیری کند تا بتوان با ایجاد رقیب برای خودروسازان آنها را برای بهبود کیفیت محصولات تولیدی‌شان ترغیب کرد.

فرهاد طهماسبی درباره انتشار خبرهایی مبنی بر برگزاری جلسه کارگروه رفع موانع و جهش تولید با موضوع لغو قیمت‌گذاری دستوری خودرو، گفت: در شرایط کنونی که میزان عرضه و تقاضا در بازار خودرو متناسب نیست، آزاد کردن قیمت‌ها منجر به گرانی چهارچرخ‌ها شده و انگیزه‌ای برای ورود بیشتر سوداگران به این بازار است.

وی افزود: هرچند لغو قیمت‌گذاری دستوری خودرو به نفع مردم و مصرف‌کننده است اما این موضوع مشروط بر نظارت دقیق و جلوگیری از سوءاستفاده و جولان دلالان در بازار است که تحقق این شرایط در وضعیت کنونی ممکن نیست.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه درحال‌حاضر شرایط رقابتی در صنعت خودرو سالم نیست بنابراین مجموعه‌ها تلاشی برای ارتقا کیفیت و کاهش هزینه‌های تمام شده تولید نمی‌کنند، اضافه کرد: در وضعیت کنونی در صورت آزاد کردن نرخ خودرو، موضوعاتی مانند احتکار و… تشدید می‌شود.

طهماسبی ادامه داد: دولت لغو قیمت‌گذاری دستوری خودرو را همزمان با آزادسازی واردات خودرو پیگیری کند تا بتوان با ایجاد رقیب برای خودروسازان، آنها را برای بهبود کیفیت محصولات تولیدی‌شان ترغیب کرد.

وی با بیان اینکه آزاد کردن نرخ خودرو درحال‌حاضر به صلاح نیست، تصریح کرد: باید دید کارگروه رفع موانع و جهش تولید بر چه اساسی به دنبال لغو قیمت‌گذاری دستوری خودرو در شرایط کنونی است چراکه همگان از وضعیت بازار و نابسامانی آن آگاه هستند؟

منبع: خانه ملت
  • ناشناس ارسالی در

    مردک حذف قیمت گذاری دستوری یعنی افزایش ق یمت، این کجاش به نفع مصرف کننده هست؟

  • ناشناس ارسالی در

    چراموافق نیستی من میدونم چرا چون حق الحس اب بهت ندادن وحالا ساز رغیب میزنی بابا ت ودیگه کی هستی ازراههای دیگرهم میشودپول د ربیاری راکارراهمه شمامسولان بلدید اطلاعا ت این مملکت تاراج شده رابه خارجیهابفروش الله برکت الله

ارسال نظر