|
کدخبر: 152224

افتتاح خط تولید قطعه‌سازی محصولات سایپا

همزمان با ایام گرامیداشت دهه فجر خطوط تولید تمام اتوماتیک الکتروموتور، قفل کابلی، تیغه و بازویی برف پاک کن و قفل صندوق خودروهای سایپا با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی با حضور معاون وزیر و رئیس هیات عامل ایدرو در شهرک صنعتی سپهر نظرآباد استان البرز به بهره‌برداری رسید.

خودرو افتتاح خط تولید قطعه‌سازی محصولات سایپا

سرمایه‌گذاری ارزی و ریالی این خطوط تولیدی معادل ۳۰۰ میلیارد ریال است. داخلی‌سازی این محصولات سالانه رقمی بیش از ۴ میلیون دلار صرفه جویی را در پی دارد.

برای ساخت این قطعات ۱۵۰ نفر بطور مستقیم مشغول به کار شده‌اند.

معاون وزیر و رئیس هیات عامل ایدرو در مراسم افتتاح این خط تولید با اشاره به اهداف وزارت صمت در توسعه زنجیره تامین قطعات و افزایش عمق ساخت داخل تصریح کرد: تولیدات این محصولات کاهش ارزبری را در خط تولید خودرو محقق می‌سازد.

محسن صالحی‌نیا افزود: راه‌اندازی خطوط تولید جدید علاوه بر عمق بخشی به ساخت داخل قطعات و استاندارد‌سازی آنها و افزایش تیراژ شرایط را برای کاهش نرخ تمام شده مهیا می‌سازد و اگر در این هدف موفق شویم با توسعه بکارگیری این توانمندی‌ها و افزایش ظرفیت هدف ما را در کاهش ارزبری و تامین قطعات و افزایش ساخت داخل تامین می‌کند.

صالحی‌نیا همچنین ایجاد اشتغال و ارزش افزوده را از دیگر نتایج راه‌اندازی خطوط تولید جدید در صنعت خودرو عنوان کرد.

این خطوط تولید را شرکت قطعات سالار گستر با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و اتکا به نیروی متخصص داخلی و فناوری روز دنیا راه‌اندازی کرده است.

مدیرعامل گروه سایپا نماینده مردم ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان در مجلس شورای اسلامی و مسئولان استانی معاون وزیر صمت را در این مراسم همراهی می‌کردند.

 

منبع: شاتا

ارسال نظر