|
کدخبر: 149905

فوری / مخالفت جهانگیری با قرعه کشی خودرو

جهانگیری در جلسه کارگروه رفع موانع جهش تولید که صبح امروز (دوشنبه) برگزار شد، گفت که روش‌های فروش خودرو در چارچوب منطقی انجام شود نه به صورت قرعه کشی.

خودرو فوری / مخالفت جهانگیری با قرعه کشی خودرو

جهانگیری در این جلسه که با موضوع بسته سیاستی جهش تولید در زنجیره صنعت خودرو برگزار شد، گفت: یکی از مصادیق جهش تولید که در سخنان رهبر معظم انقلاب به طور خاص به آن اشاره شد، موضوع جهش تولید در صنعت خودرو بود، صنعتی که نقش پیشران در راه‌اندازی صدها بنگاه اقتصادی و صنعتی را در کشور دارد.

معاون اول رئیس‌جمهوری با اشاره به اشتغال صدها هزار نفر در حوزه‌های طراحی، قطعه‌سازی و خدمات پس از فروش، اظهارکرد: بر اساس گزارشات حدود ۹۰۰ هزار نفر در صنعت خودرو و رشته‌های وابسته اشتغال دارند و باید تلاش کنیم تا با جهش تولید در این بخش، موجب امیدواری و ایجاد آینده‌ای روشن برای صدها واحد تولیدی شویم که سهم مهمی در اشتغال و تولید کشور دارند.

وی با اشاره به برخی اشکالات در قیمت و کیفیت خودروهای تولیدی و موضوعاتی نظیر زیان دهی دو خودرو ساز بزرگ کشور، گفت: در کنار این مسائل، حرکت صنعت خودرو کشور رو به رشد است و اگر با دیده انصاف نگریسته شود، تولید‌کنندگان خودرو توانسته‌اند بخش زیادی از نیاز داخلی کشور را در شرایط دشوار تحریم برآورده کنند.

جهانگیری با تجلیل از قطعه سازان کشور که تعدادی از آنها توانسته‌اند تولیداتی متنوع و منطبق با استانداردهای روز دنیا تولید کنند، گفت: باید برنامه‌ریزی ما در جهتی باشد که شرکت‌های قطعه ساز که عموماً در سال‌های اخیر و با مدیریت افراد تحصیلکرده شکل گرفته بیش از پیش تقویت شوند و به شبکه‌های جهانی متصل شوند که بطور روشن یکی از زمینه‌های مهم صادراتی کشور است.

معاون اول رئیس‌جمهوری همچنین بر برنامه‌ریزی برای مسدود کردن رانت‌های ناشی از فروش خودرو به صورت قرعه کشی، اظهار امیدواری کرد با تدوین راهکارهای مناسب مطالبات تولید‌کننده و مصرف‌کننده خودرو برآورده شود که خودرو با قیمت مناسب در اختیار مصرف‌کننده واقعی قرار گیرد و تولید‌کننده دچار زیان هنگفت نشود و دست رانت جویان کوتاه شود.

در این جلسه که علاوه بر نمایندگان قوای مقننه و قضاییه، وزرای صنعت، معدن و تجارت و اقتصاد و دارایی، رئیس کل بانک مرکزی، مدیران عامل شرکت‌های ایران خودرو و سایپا نیز حضور داشتند، صالحی نیا رئیس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران گزارشی از فروش سالانه میزان تولید خودرو در سال ۱۳۹۹، تعداد شاغلان مستقیم و غیرمستقیم این صنعت و چالش‌ها و راهکارهای مطرح برای جهش تولید در زنجیره صنعت خودرو ارائه کرد.

همچنین پس از بحث و تبادل نظر پیرامون موضوعاتی نظیر قیمت‌گذاری دستوری، رشد نهاده‌های تولید، کمبود نقدینگی و کاهش وابستگی و افزایش صادرات مقرر شد با تشکیل کارگروهی تا پایان بهمن ماه امسال بسته کامل راهکارهای جهش تولید در زنجیره صنعت خودرو ارائه شود که در آن علاوه بر تامین نظر خودروسازان، شورای رقابت و نهادهای موثر، منافع مصرف‌کنندگان نیز در نظر گرفته شود.

منبع: ایسنا
  • متقاضی ارسالی در

    به والله قسم نیاز به خودرو دارم اما در قرعه کشی موفق نمی شوم تورا به خدا به قران هر کس ثبت نام کرده و شرایطش تایید شده بدون قرعه کشی خودرو بهش بفروشید ای ملت به خدا ما من دلال نیستم راضی هستم ده درصد کارخانه قیمت را بالا ببره یک روزه خودرو تحویل بده

  • ناشناس ارسالی در

    بعد از شش ماه مخالف قرعه کشی .خواب بودی

  • حمید ارسالی در

    هیچ فکری برداشته نمیشه دلشون خوشه ک پول مردم بیرون کشور برا خرج ماشینای خارجی نمیشه ولی درعوض برا همین اهنتکا مردمو سرکیسه میکنن

ارسال نظر