|
کدخبر: 148725

متوسط نرخ یک خودروی نو به ۴۰ هزار دلار رسید

خودروهای فوق لاکچری مثل بنتلی و لامبورگینی هستند که در حال بالا کشیدن رقم متوسط قیمت‌ها هستند و معمولا نرخ این خودروها ۶ رقمی است.

خودرو متوسط نرخ یک خودروی نو به ۴۰ هزار دلار رسید

حالا که متوسط نرخ یک خودروی نو به ۴۰ هزار دلار رسیده، آیا توانایی خرید هم افزایش می‌یابد؟در پایان سال ۲۰۲۰ با اینکه دنیا با همه گیر شدن ویروس کرونا مواجه بود، نرخ خودروها در بازار امریکا سر به فلک کشید و به بالاترین حد خود تا به امروز رسید و حالا به‌طور متوسط برای خرید یک خودرو باید ۴۰ هزار دلار کنار گذاشت.

این در حالی است که متوسط نرخ خودرو در پایان سال ۲۰۱۹ به ۳۴ هزار دلار رسیده بود.

این افزایش متوسط نرخ خودرو به‌طور مستقیم باعث می‌شود خریداران مجبور شوند هم نرخ پیش پرداخت را بالا ببرند و هم وام بزرگ‌تری بگیرند.

یک خریدار متوسط در بازار امریکا در فصل چهارم سال ۲۰۲۰ ‌باید هنگام خرید حداقل ۴،۷۳۴ دلار را نقد بپردازد و ۳۵،۳۷۳ دلار باقی مانده را قسط بندی کند. نکته دیگر اینکه در سال ۲۰۲۰ نسبت به سال ماقبل، همه خودروسازان با کاهش تولید و فروش مواجه بودند برای مثال شرکت ژاپنی تویوتا در بازار امریکا در سال ۲۰۲۰ نسبت به سال قبل ۹/ ۱۱ درصد افت فروش داشت.

با نگاهی دقیق تر، مشخص می‌شود که خودروهای فوق لاکچری مثل بنتلی و لامبورگینی هستند که در حال بالا کشیدن رقم متوسط قیمت‌ها هستند و معمولا نرخ این خودروها ۶ رقمی است.

در مجموع و به‌طور کلی فروش خودروهای پرتجمل هم در سال ۲۰۲۰ روند کاهشی داشت. در عوض سال گذشته، سال رونق و بهبود فروش وانت‌ها و خودروهای اس یو وی بود. برای مثال در بین مدل‌های مختلف ب ام و، مدل X۳ پرفروش‌ترین محصول این برند بود. مقام دوم پرفروش ترین‌های بازار خودروهای پرتجمل امریکا هم مرسدس بنز GLC و لکسوس RX بودند.

کادیلاک هم در بین خودروهای پرتجمل بیشتر در بخش کراس اوور موفق بود. روند گرایش مردم به خودروهای شاسی بلند همچنان ادامه دارد و همین موضوع باعث بالا رفتن متوسط نرخ خودروهای نو شده است. در بین محصولات فورد هم شاسی بلند اسکیپ Escape بهتر از سایر مدل‌های سدان این خودروساز طرفدار داشته است.

آنکور هم پرفروش‌ترین برند بیوک بوده و برای شرکت نیسان هم محصول روگ Rogue بیشترین فروش را داشته است.

 

منبع: دنیای اقتصاد

ارسال نظر