|
کدخبر: 147626

رونمایی از پورشه باکستر ۲۵ + عکس

به محض ورود به کابین این باکستر خاص، متوجه تودوزی چرم کلاسیک قرمز رنگ، سقف پارچه‌ای قرمز رنگ و همچنین نصب نشان Boxster ۲۵ در قسمت‌های مختلف کابین می‌شویم.

خودرو رونمایی از پورشه باکستر ۲۵ + عکس

پورشه به منظور گرامیداشت ۲۵ سالگی پورشه باکستر، یک نسخه ویژه از این رودستر اسپرت و جذاب آلمانی را با نام باکستر ۲۵ معرفی کرده است. این مدل ویژه صرفا به یک پکیج ظاهری مجهز شده که در طراحی آن از باکستر مفهومی که در نمایشگاه خودروی امریکایی شمالی در سال ۱۹۹۳ معرفی شده بود، الگوبرداری شده است.

طراحی ظاهری

تریم مشکی رنگ برای دریچه‌های ورودی هوای جانبی، ورودی‌های هوای پروفیل جلو، نشان‌ها و رینگ‌ها در ترکیب با رنگ نقره‌ای بدنه زیبایی خیره کننده‌ای به این مدل ویژه پورشه باکستر بخشیده و لازم به ذکر است که چنین تریمی در مدل مفهومی باکستر در سال ۱۹۹۳ نیز دیده شده بود.

1

با نگاهی دقیق تر متوجه درپوش آلومینیومی مخزن سوخت خودرو، خروجی‌های اگزوز براق و قاب مشکی رنگ شیشه جلو این پورشه باکستر ۲۵ می‌شویم؛ ضمن اینکه در پروفیل عقب این خودرو شاهد نصب نشان Boxter ۲۵ هستیم که هرچه بیشتر این خودرو را از مدل استاندارد باکستر متمایز می‌کند.

طراحی کابین

به محض ورود به کابین این باکستر خاص، متوجه تودوزی چرم کلاسیک قرمز رنگ، سقف پارچه‌ای قرمز رنگ و همچنین نصب نشان Boxster ۲۵ در قسمت‌های مختلف کابین می‌شویم. ضمن اینکه در نشانگرهای پشت فرمان و رودری‌ها تریم آلومینیومی برس خورده قرمز رنگ و همچنین عبارت Boxster ۲۵ به وفور دیده می‌شود.

3

در مقابل سرنشین جلو هم این عبارت روی یک نوار نقره‌ای رنگ با همراه شماره تولیدی این خودرو نصب شده تا همه بدانند که این یک باکستر معمولی نیست؛ از آنجایی هم که پورشه تنها قصد تولید ۱۲۵۰ دستگاه از این مدل را دارد، این یک باکستر خاص و کمیاب محسوب می‌شود. علاوه بر رنگ نقره ای، امکان سفارش این خودرو با رنگ مشکی یا سفید متالیک هم وجود دارد. همچنین پارچه سقف و تریم کابین هم به جای قرمز به رنگ مشکی هم قابل سفارش است.

2

مشخصات فنی

از آنجایی که باکستر ۲۵ صرفا یک نسخه ویژه به مناسب سالگرد ۲۵ سالگی این خودروست، مشخصات فنی آن با مدل پایه این رودستر چابک آلمانی تفاوتی ندارد.

به این ترتیب تمام پورشه باکسترهای ۲۵ همان باکستر GTS ۴.۰ هستند که به یک پیشرانه شش سیلندر ۴ لیتری تخت با ۳۹۴ اسب بخار قدرت مجهز شده‌اند که در پشت کابین خودرو نصب شده است. این پیشرانه برای انتقال قدرت با گیربکس شش سرعته دستی یا اتوماتیک دو کلاچه کوپل می‌شود. همچنین باکستر ۲۵ به سیستم تعلیق تطبیق پذیر فعال پورشه و دیفرانسیل با محدود‌کننده لغزش و توزیع هوشمند گشتاور به صورت استاندارد مجهز شده است.

سخن پایانی

پورشه از هم اکنون پیش فروش باکستر ۲۵ را آغاز کرده و برای آن برچسب نرخ پایه ۹۸ هزار و ۶۰۰ دلار را در نظر گرفته است.

منبع: خودرونویس

ارسال نظر