|
کدخبر: 146372

با شاهکار جدید مرسدس بنز آشنا شوید + تصاویر

مرسدس AMG نسخه پایه از GT چهار درب کوپه با نام GT ۴۳ را عرضه خواهد کرد.

خودرو با شاهکار جدید مرسدس بنز آشنا شوید + تصاویر

مرسدس AMG نسخه پایه از GT چهار درب کوپه با نام GT ۴۳ را عرضه خواهد کرد. همانند مدل رده میانی GT ۵۳، این خودرو به پیشرانه ۶ سیلندر ۳ لیتری توربو با سیستم هیبریدی ملایم EQ بوست مجهز خواهد بود. این سدان‌ از فضای بار خیلی خوبی برخوردار است که یک محفظه باربری بسیار مناسب را در زیر صندوق عقب خود پنهان کرده است.

 افزایش قدرت اسب بخار از ۳۶۲ اسب بخار به ۶۳۰ اسب بخار رسیده است، درایو چهار چرخ استاندارد است. چرخ‌ها و لاستیک‌ها، سیستم تعلیق تطبیقی ​​و فرمان تیز این خودرو قدرتمند را با قابلیت‌های زیاد مناسب رانندگی در جاده و پیست کرده است.

نخستین نمونه از GT۴۳ در سال ۲۰۲۱ عرضه خواهد شد، این نسخه مجهز به یک موتور ۳۶۲ اسب بخاری از توربوشارژ شش خطی مرسدس است و با GT۵۳ قدرتمندتر حدود ۱۰ هزار دلار فاصله دارد.

AMG دو توربوشارژ V-۸ خود را به ۶۳۰ اسب بخار قدرت می‌دهد، که با توجه به داده‌ها، زمان صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت را به ۲.۹ ثانیه کاهش می‌دهد و چرخ‌ها و لاستیک‌های بزرگتر ۲۰ اینچی را برای گرفتن قدرت اضافی، اضافه می‌کند. همچنین این تنها نسخه‌ای است که از یک حالت استاندارد Drift Mode در سیستم چهار چرخ متحرک خود بهره می‌برد.

در زیر کاپوت‌های هر دو مدل ۲۰۲۱ GT۴۳ و GT۵۳ یک موتور شش سیلندر خطی قوی قرار دارد که از یک توربوشارژر، یک کول خنک‌کننده داخلی، یک سوپرشارژر برقی و یک موتور الکتریکی کوچک بهره می‌برد. ۳.۰ لیتری که در GT۵۳ به قدرت ترکیبی ۴۲۹ اسب بخار مجهز است، باعث افزایش سرعت در خودرو می‌شود.

 GT۵۳، که دارای یک گیربکس ۹ سرعته اتوماتیک معمولی است، در مدت زمان ۴.۱ ثانیه به شتاب ۱۰۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد و سیستم تعلیق تنظیم شده اسپرت آن، از پیچ خوردگی صاف، واکنش پذیر و سطح اتومبیل‌های اسپرت برخوردار است. GT۶۳ و GT۶۳ S از یک رعد و برق ۴.۰ لیتری V-۸ بهره می‌برند. این پیشرانه یک موتور فن آوری پیشرفته و دو توربوشارژر است که در V آن نصب شده است.

دارای امتیاز تولید ۵۷۷ اسب بخار در GT۶۳ است، اما در GT۶۳ S تا ۶۳۰ اسب بخار قدرت دارد. AMG می‌گوید GT۶۳ فقط در ۳.۳ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد، در حالی که در تست، GT۶۳ S فقط به ۲.۹ ثانیه زمان نیاز داشت. این سرعت به سرعت پورشه پانامرا توربو است.

 

مرسدس-بنز-991019-01

مرسدس-بنز-991019-02

مرسدس-بنز-991019-03

مرسدس-بنز-991019-04

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...