|
کدخبر: 145920

ورود 2 هزار کامیون بدون مجوز به کشور

لیلاز گفت: ۲ هزار دستگاه کشنده دست دوم وارد کشور شد که خود آقایان آن‌ را وارد کردند و ما آن را تایید نکردیم.

خودرو ورود 2 هزار کامیون بدون مجوز به کشور

سعید لیلاز قائم مقام فروش ایران خودرو دیزل با اشاره به جایگاه ایران در تولید و فروش خودروهای تجاری در دنیا، گفت: اصلی‌ترین تولیدکننده خودروی سنگین از دیرباز بودیم و ظرفیت تولید ۳۵ هزار خودرو را داریم.

او بیان کرد: در ۲ شیفت توانستیم ۲۰ هزار خودرو تولید کنیم. اکنون حتی در ترکیه همچین زنجیره تولیدی وجود ندارد. در سال ۱۳۸۸ ایران خودرو دیزل تاسیس شد که ۴ هزار و ۳۰۰ نیرو در آن مشغول فعالیت هستند.

لیلاز تشریح کرد: ۴ میلیارد و ۹۸۹ میلیون ریال در این گروه صنعتی سرمایه‌گذاری شده است و قادر به تولید ۲ هزار و ۶۷۶ دستگاه در سال هستیم. بیش از ۱۰ تنوع محصول تولیدی در این گروه صنعتی داریم.

محصولات متنوع

قائم مقام فروش ایران خودرو دیزل تشریح کرد: خریداری در ایران وجود ندارد که به این گروه صنعتی مراجعه کند و محصول مورد نظرشان را نداشته باشیم. این گروه صنعتی محصولات متنوعی دارد.

لیلاز تشریح کرد: در پایان سال ۹۶، ۴ درصد سهم بازار ایران به ایران خودرو دیزل می‌رسید و اکنون این گروه صنعتی همچنان لیدر تولید خودرو‌های تجاری است که نشان می‌دهد سهم زیادی از بازار را به خود اختصاص داده‌ایم.

قائم مقام فروش ایران خودرو دیزل تشریح کرد: اگر ایران‌خودرو در این ۲، ۳ سال نتوانسته بود خود را تقویت کند این خریداران از کجا باید نیاز خود را تامین می‌کردند، ۲۰۰ درصد رشد تولید کامیون، ۶۴ درصد افزایش تولید مینی بوس، ۴۳ درصد افزایش تولید وانت و ۸۱ درصد افزایش تولید رشد نسبت به سال گذشته داشته‌ایم.

رشد ۲۰۰ درصدی تولید کامیون

او تشریح کرد: در تولید کامیون و کشنده ۲۰۰ درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته‌ایم. اگر مسئله داخلی نداشته باشیم، می‌تواند بدون تردید به ۳۰ هزار دستگاه در سال برسیم. در حوزه ریالی از زیان ویژه بیرون آمده‌ایم.

او گفت: اکنون تمام موتورهایی که روی خودروهای تجاری استفاده می‌شود یورو ۴ است اما قول می‌دهیم که تمام موتور تا نیمه‌ اول سال آینده تمام موتورها یورو ۵ شود.

لیلاز تشریح کرد: ۲ هزار دستگاه کشنده دست دوم وارد کشور شد که خود آقایان آن‌ را وارد کردند و ما آن را تایید نکردیم. بدون مجوز این تعداد خودرو وارد شده است.اجازه واردات خودروی دست دوم داده می‌شود اما قطعه دست ۲ نمی‌توان وارد کرد که‌ همین موضوع مشکل ایجاد خواهد کرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
  • ن ارسالی در

    کو کامیونهای شما شما که تا جا داره دارین خون این راننده ها رو می مکید ومیگید تول ید نداریم حالا تولید کننده شدید

  • میرزایی ارسالی در

    قیمت خورو سنگین سر به آسمون گذاشته خجالت بکشید مردم وراننده ها پدرشون درامده

ارسال نظر