|
کدخبر: 145548

واکنشی تازه به فرمول جدید قیمت خودرو

نمایندە مردم سنندج، دیواندرە و کامیاران در مجلس شورای اسلامی در خصوص افزایش قیمت خودروها گفت: تصمیمات این چنینی فقط به نفع خودروسازان بوده و موجب التهاب بازار می شود زیرا با گران شدن خودرو در کارخانه، بهای چهارچرخ ها در بازار متناسب با آن رشد می کند.

خودرو واکنشی تازه به فرمول جدید قیمت خودرو

محسن فتحی در مجلس اظهار کرد: هرچند دلیل شورای رقابت برای افزایش قیمت خودرو رشد هزینه های تولید است اما باید توجه کرد با وجود کاهش نرخ ارز از ۳۱ هزار تومان به حدود ۲۵ هزار تومان و کاهش بهای فولاد در ماه گذشته این شورا نه تنها خودروسازان را ملزم به کاهش قیمت نکرد بلکه در تصمیم روز گذشته خود اجازه گرانی چندباره چهارچرخ ها را صادر کرد.

فتحی با انتقاد از فرمول جدید قیمت‌گذاری خودرو توسط شورای رقابت، عنوان کرد: از ابتدای سال تاکنون شورای رقابت در چندین مرحله به خودروسازان اجازه افزیش قیمت داد و بهانه این گرانی را نیز رشد هزینه های تولید، نرخ ارز و زیان‌ده بودن تولید خودرو برای خودروسازان دانست.

وی اضافه کرد: تصمیمات این چنینی فقط به نفع خودروسازان بوده و موجب التهاب بازار می شود زیرا با گران شدن خودرو در کارخانه، بهای چهارچرخ ها در بازار متناسب با آن رشد می کند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم معتقد است که شورای رقابت باید درباره فرمول قیمت گذاری خودرو تجدید نظر کند.

منبع: ايسنا

ارسال نظر