|
کدخبر: 143204

قیمت احتمالی شاهین در بازار خودرو

در حالی که شورای رقابت قیمت خودروی جدید سایپا را حدود ۲۶۵میلیون تومان تعیین کرده که فعالان بازار پیش بینی می کنند قیمت این خودرو بعد از عرضه به بازار حداقل بین ۳۵۰ تا ۳۶۰ میلیون تومان خواهد بود.

خودرو قیمت احتمالی شاهین در بازار خودرو

جهانی از فعالان بازار خودرو درخصوص اینکه قیمت خودروی شاهین بعد از عرضه در بازار چه قیمتی را ثبت خواهد کرد، گفت: بازار خودرو این روزها شرایط بسیار متفاوتی دارد و فاصله معناداری میان قیمت کارخانه و بازار وجود دارد، بدین جهت اکثر فعالان بازار پیش بینی می کنند که با عرضه اولین سری خودروی شاهین که اسفند ماه خواهد بود، قیمت این خودروی جدید در بازار افزایش قابل توجهی پیدا کند.

وی ادامه داد: بازار، تشنه خودروی جدید است از این رو با ورود شاهین به بازار شاهد اتفاق های خوب در این حوزه خواهیم بود؛ یکی از موضوعاتی که به شدت بازار از آن رنج می برد محصولات قدیمی است؛ مردم همواره قیمت فعلی خودروها را با قیمت های گذشته آن قیاس می کنند و همین امر سبب نارضایتی شده است لذا با ورود خودروهای جدید به بازار مردم برای خرید خودرو انگیزه پیدا می کنند.

این کارشناس بازار خودرو اذعان داشت: خودروی شاهین، ویژگی های زیادی نسبت به خودروهای تولید داخل دارد و حتی از نظر فنی سطح بالاتری نسبت به خودروی چون دنا دارد از اینرو با وجود کاهش قیمت خودرو تصور ما این است که شاهین در حدود قیمتی ۳۵۰ تا ۳۶۰ میلیون تومان در بازار خرید و فروش شود و اختلاف حداقل ۱۰۰ میلیون تومانی با قیمت کارخانه داشته باشد.

وی تصریح کرد: به نظر می رسد شورای رقابت برای خودروی شاهین قیمت پایینی در نظر گرفته است چرا که پیش از این فعالان بازار تصور می کردند که قیمت شاهین در حدود ۳۰۰ میلیون تومان است.

وی افزود: در حال حاضر خودروی دنا پلاس در بازار حدود ۳۰۰ میلیون تومان است اما از آنجا که شاهین یک سر و گردن از دنا بالاتر است تصور ما این است با ورود اولین سری از خودروهای شاهین، قیمت آن بالاتر از محصول ایران خودرو یعنی دنا شود.

منبع: تسنیم
  • وطن ارسالی در

    متأسفانه قیمت خودرو از فسادی که در دستگا ه قیمت گذاری می باشد و بودن توجه به نرخ جهانی خودروهای لوکس نو با کیفیت محصولات کلاس پائین را با قیمت های بالاتر از جه انی و دلار 60000 تومانی برآورد می کنند و رفاه ملت را در نظر نمی گیرند.
    و استدلالشان که چرا ملت باید خودروی لوکس و یا کالای لوکس مصرف کنند چیزی که در عم ل به عینه دیده می شود !!!

ارسال نظر