|
کدخبر: 142673

آخرین وضعیت تولید خودروسازان در ۹ ماهه امسال + جدول

جدیدترین آمار از وضعیت تولید و تحویل خودروسازان طی ۹ ماهه امسال نشان دهنده وجود ۹۲ هزار دستگاه خودروی ناقص در پارکینگ خودروسازان است.

خودرو آخرین وضعیت تولید خودروسازان در ۹ ماهه امسال + جدول

در عین حال ۱۰ هزار و ۴۴۷ دستگاه خودروی کامل در پارکینگ فروش خودروسازان موجود است که کل آن متعلق به سایپا است.

 از ابتدای امسال تا ۲۳ آذرماه ایران خودرو و سایپا ۶۵۳ هزار و ۹۳۰ دستگاه خودرو تولید کرده اند و میزان تحویل خودرو توسط این دو گروه خودروساز ۵۶۵ هزار و ۵۱۱ دستگاه بوده است که ۴۵۶ هزار و ۳۹۹ دستگاه مربوط به تحویل تعهدات معوق بوده و ۶۷ هزار و ۳۲۶ دستگاه نیز مربوط به تحویل تعهدات جاری خودروسازان بوده است.

در عین حال طی این مدت ۱۱۹ هزار و ۴۰۵ دستگاه خودرو بابت فروش فوری به مشتریان تحویل داده شده است. همچنین ۱۰ هزار و ۴۴۷ دستگاه خودروی تجاری در پارکینگ فروش خودروسازان موجود بوده که کل آن به گروه سایپا تعلق دارد.

در مورد تعداد خودروهای ناقص ایران خودرو و سایپا نیز باید به عدد ۹۲ هزار و ۴۹ دستگاه اشاره کنیم که ۵۱ هزار و ۳۰۳ دستگاه متعلق به ایران خودرو و ۴۰ هزار و ۷۴۶ دستگاه متعلق به سایپا است.برای عدم تحویل خودروهای تکمیل شده به مشتریان دلایلی مانند مشکل پلاک گذاری مطرح می شود اما سازمان بازرسی کل کشور نیز به این موضوع ورود کرده تا دلیل اصلی آن مشخص شود.

به این ترتیب مشاهده می‌شود تعداد خودروهای ناقص ایران خودرو و سایپا از ابتدای سال تا ۲۳ آذرماه کمی کمتر از تعداد خودروهای فروش فوری این دو خودروساز بوده است و در عین حال، تعداد خودروهای عرضه شده در طرح های فروش فوری رقم قابل توجهی نیست چرا که در جلسات وزارت صنعت مصوب شده بود هر ماه ۲۵ هزار دستگاه خودرو توسط خودروسازان به روش فروش فوری عرضه شود که با توجه به تعداد کم تحویل خودروهای فروش فوری، این مصوبه اجرایی نشده است.

تولید+جدول

منبع: فارس

ارسال نظر