|
کدخبر: 137990

دیگر کسی میل به واردات خودرو ندارد!

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو می‌گوید: آزادسازی واردات خودروهای خارجی جدی نیست. به قدری موانع بر سر واردات خودرو زیاد است که از این پس افراد باید التماس کنند و منت بکشند تا یک نفر خودروی خارجی وارد کند.

خودرو دیگر کسی میل به واردات خودرو ندارد!

اواخر شهریور ماه دبیر انجمن واردکنندگان خودرو از طرح جدید مجلس شورای اسلامی مبنی بر آزادسازی مشروط واردات خودرو خبر داد. حالا خبر آزادسازی واردات خودرو خارجی در حالی این روزها در فضای مجازی دست به‌دست می‌چرخد که به گفته دبیر انجمن واردکنندگان خودرو «آزادسازی واردات خودروهای خارجی جدی نیست.»

مهدی دادفر معتقد است: واردات خودرو آزاد نمی‌شود. این شایعه‌ پراکنی‌ها مبنی بر آزادسازی واردات خودرو منت گذاشتن بر گردن مردم است. با ممنوعیت واردات خودرو وضعیت بازار خودرو را آشفته و واردکنندگان را بیکار کردند، حالا وضعیت بازار خودرو را نمی‌توانند کنترل کنند سخن از آزادسازی واردات خودروهای خارجی می‌زنند.

او درباره الزام آزادسازی واردات خودروهای خارجی می‌گوید: از این پس افراد باید التماس کنند و منت بکشند تا یک نفر خودرو خارجی وارد کند؛ چرا که هر بار بابت واردات خودروهای خارجی موانع بزرگی در مسیر واردکنندگان ایجاد کردند و حالا دیگر کسی میلی به واردات خودرو ندارد.

به گفته فعالان بازار خودرو بزرگترین مانع برای واردات خودروهای خارجی سازمان استاندارد است.

باید اشاره کرد در طرح جدید مجلس مبنی بر واردات خودروهای خارجی، واردات خودرو به ازای صادرات قطعه خودرو به دیگر کشورها در نظر گرفته شده است. شرط و شروطی که تجار و واردکنندگان خودرو زیر بار آن نمی‌روند.

منبع: تجارت نیوز
  • sam ارسالی در

    چرا خودروی خارجی
    مگه همین پراید چ شه
    تازه مردم مسلمان و دیندار ایرا ن زودتر بهاش میر ن بهشت

ارسال نظر