|
کدخبر: 133483

مقیمی: اولویت ایران‌ خودرو، ارتقای کیفیت محصولات است

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو به مناسبت روز ملی کیفیت از سالن آدیت محصولات این شرکت بازدید و بر افزایش سطح کیفی محصولات تولیدی و جلب رضایت مشتریان تاکید کرد.

خودرو مقیمی: اولویت ایران‌ خودرو، ارتقای کیفیت محصولات است

معاونت کیفیت گروه صنعتی ایران خودرو به صورت روزانه خودروهای تولیدی را آدیت (ممیزی) کرده و مجموع این فرآیند را به صورت گزارش ارائه می کند. این اقدام در راستای جلوگیری از تکرار ایرادات محصولات و افزایش رضایت مشتریان صورت می گیرد.

به مناسبت روز ملی کیفیت، مدیر عامل گروه صنعتی ایران‌خودرو در واحدهای مختلف معاونت کیفیت این شرکت حضور یافت تا ضمن تبریک این روز و قدردانی از زحمات تلاشگران این حوزه، در جریان آخرین وضعیت و سطح کیفی محصولات تولیدی قرار گیرد. مقیمی در این بازدید بر افزایش سطح کیفی محصولات ایران خودرو به عنوان پیشتاز در صنعت خودروسازی کشور و رتبه برتر در جلب رضایت مشتریان، تاکید کرد.

بر اساس این گزارش، در حال حاضر علاوه بر آدیت روزانه کیفیت توسط تیم ارزشیابی ایران خودرو که شامل یک درصد از محصولات تولیدی است، شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران نیز تولید روزانه را مورد اندازه گیری کیفی قرار می دهد. این ارزشیابی در دو بخش ظاهری و عملکردی انجام می شود. علاوه بر محصول نهایی، آدیت در سالن های تولیدی نیز اعمال می شود که با این اقدام، از انتقال ایرادات احتمالی به بخش های مختلف تولید جلوگیری می شود.

همچنین پروژه‌های توسعه محصول،‌ قبل از تولید انبوه در فرآیند ویژه‌ای موسوم به «رَف» مورد ارزشیابی کیفی قرار می گیرند. آدیت قطعات قابل ردیابی و دارای بارکد و آدیت موضعی شامل ایراداتی که از طریق شبکه خدمات پس از فروش و توسط مشتری اعلام می شود نیز از دیگر طرح های نظارت کیفیت محصولات ایران‌خودرو است.

فرآیند آدیت در مراحل و لایه‌های مختلف نظارتی انجام می شود. بعد از شناسایی منشاء، ایراد، موضوع به بخش مربوطه ارجاع و با تعریف برنامه بهبود، در بازه زمانی مشخص و کوتاه رفع می شود. تمامی پروژه‌های کیفی تحت نظارت کمیته عالی کیفیت ایران‌خودرو تا حصول نتیجه نهایی رصد و دنبال می‌شود.

منبع: ایکوپرس
  • ی رت ارسالی در

    اولویت شما انداختن ماشین های اشغاله با قیمت بالا ب مردمه.

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...