|
کدخبر: 132086

۳۰ هزار میلیارد تومان برای خرید ۴۰۰۰ اتوبوس

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران خواستار ارائه تسهیلات ویژه به نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی تهران شد.

مناف هاشمی صبح امروز در مراسم آیین بهره برداری از ۱۰۰ دستگاه اتوبوس و مینی بوس جدید با بیان این که امروز یکی از قول های شهردار و اعضای شورای شهر به مردم محقق شد، گفت: البته با توجه به عقب ماندگی طولانی که در حوزه حمل و نقل داریم نباید با این تعداد اتوبوس خوشحال شویم اما این اقدام بسیار بزرگ، سخت و طاقت فرسایی بود که بالاخره به ثمر نشست.
*بیشتر بخوانید: اتوبوس‌های نو فردا به تهران می‌آیند

وی با بیان این که حوزه حمل و نقل عمومی اقتصادی نیست و به همین دلیل بخش خصوصی وارد می شود گفت: در همه دنیا در حوزه حمل ونقل عمومی، دولت، مردم و شهرداری ها در کنار هم کار را جلو می برند، اما تصور من این گونه نیست که اراده بزرگی در کشور ما برای تحقق این هدف باشد. چرا که بیش از ۱۰۰ جلسه و مکاتبه حضوری و غیر حضوری داشتیم تا مشکلات حل شود و این سه مجموعه کنار هم بیاید.

وی با بیان این که متروی تهران ۱۲۰ هزار میلیارد تومان منابع لازم دارد تا بر اساس فهرست بهای امروز خود را تکمیل کند، گفت: اگر سالانه ۵۰۰۰ میلیارد تومان از محل اوراق، املاک و بودجه سالانه هزینه کنیم، چند سال طول می کشد که این مساله تمام شود و ما اگر شهر روان و پاک می خواهیم باید کمک هم کنیم.

وی افزود: در حوزه اتوبوسرانی نیز ۳ تا۴ هزار اتوبوس نیاز داریم که ۲۰ الی ۳۰ هزار میلیارد تومان منابع مالی لازم دارد هر چند که باید قسمتی از هزینه ها برای مردم افزایش یابد اما این پول هم پاسخگو نیست و باید دولت با بودجه اش به کمک شهرداری بیاید.

منبع: ايسنا

ارسال نظر