|
کدخبر: 124458

چرا خودروهای چینی گران شد؟

یک کارشناس بازار خودرو می‌گوید: افزایش قیمت دلار و کاهش موجودی خودروهای چینی در نمایندگی‌ها دو علت مهم برای افزایش قیمت این خودروها محسوب می‌شود. متاسفانه موجودی خودروهای چینی در نمایندگی‌ها کاهش یافته است.

خودرو چرا خودروهای چینی گران شد؟

امروز اعلام شد که قیمت خودروهای چینی رسما از سوی یکی از شرکت‌های واردکننده بین ۲۰ تا ۲۵ درصد گران شد. این افزایش قیمت خودروهای چینی دو علت دارد؛ یکی افزایش قیمت دلار و دیگری کاهش موجودی خودروها در نمایندگی‌ها.

طبق مصوبه شورای رقابت، قیمت خودروها هر سه ماه یک‌بار (به صورت فصلی) می‌توانند به‌روز شوند، این در حالی است که شرکت مدیران‌خودرو در آخرین روزهای شهریور لیست قیمتی محصولات خود را برای فصل پاییز منتشر کرده است که شامل افزایش قیمت‌ از ۶۳ میلیون و ۹۰۰ هزار تا ۱۷۰ میلیون و ۳۰۰ هزار تومانی می‌شود. حالا چرا خودروهای چینی گران شده است؟

یک کارشناس بازار خودرو درباره علت افزایش قیمت خودروهای چینی به تجارت‌نیوز گفت: افزایش قیمت دلار و کاهش موجودی خودروهای چینی در نمایندگی‌ها دو علت مهم برای افزایش قیمت این خودروها محسوب می‌شود. متاسفانه موجودی خودروهای چینی در نمایندگی‌ها کاهش یافته است.

بابک صدرایی در ادامه افزود: افزایش سودهای بانکی، حمل و نقل، تورم و نرخ دستمزد قیمت خودروهای چینی را رسما گران کرد. در گذشته هم ما هشدار داده بودیم که چنانچه قیمت دلار گران شود قیمت خودروهای چینی نیز گران خواهد شد. حال با توجه به افزایش هزینه‌های سربار، قیمت خودروهای چینی احتمالا ۲۰ تا ۲۵ درصد گران ‌شود.

او در پاسخ به این پرسش که آیا افزایش قیمت خودروهای چینی ارتباطی به ممنوعیت واردات خودروهای چینی دارد یا خیر؟ اظهار کرد: افزایش قیمت خودروهای چینی ارتباطی به ممنوعیت واردات خودروهای چینی ندارد؛ چرا که اکنون بسیاری از خودروهای خارجی با مدل‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ با ارز گران‌تر از قیمت ارز بازار و نرخی نزدیک به ۴۰ هزار تومان فروخته می‌شود. چنانچه واردات خودرو چینی نیز آزاد بود باز هم قیمت خودروها با افزایش قیمت دلار گران می‌شد.

 

منبع: تجارت نیوز
  • کیهان ارسالی در

    حیف پول بی ارزش ما که بدیم بابت این آشغالای چینی

  • بهروز ارسالی در

    سلام.فقط به نبود قانون و بازرسی مربوط میشه.شرکت مدیران خودرو در اردیبهشت ماه ماشینی مثل تیگو ۷ رو از ۴۷۰ میلیون اسفند ما به ۵۳۰ میلیون رسوند و در تیرماه ۶۴۰ میلیون و در شهریور ماه ۸۱۰ میلیون.این در حالیه که سایتش هم کاملا بسته بود و در این مدت ۵ ماه به هیچ وجه ثبت نامی نداشت یعنی عملا ثبت نامی نبود ولی اگر در سایتهای فروش سر بزنید همه فروشنده ها، نمایندگی های رسمی این شرکت هستند که قیمت رو خیلی بالاتر از قیمت رسمی اعلام میکنن.در حالا حاضر هم ۸۱۰ میلیون رو میگیره ومیگه ۴۵ روز دیگه تحویل میده. هرکسی به هر طریقی که میتونی این ملت در منجلاب رو داغ میکنه و سهمی از گوشت تنش رو میکنه. دریغ از فریادرسی

ارسال نظر