|
کدخبر: 112918

موفقیت جدید سایپا در زمینه داخلی‌سازی صنعت خودرو

گروه خودروسازی سایپا در راستای تعمیق داخلی‌سازی، بی‌اثر کردن تحریم‌ها و جلوگیری از خروج ارز، موفق شد برای نخستین بار تجهیزات پروژه رولر هِمینگ درب‌های جانبی محصولات خانواده ‌SQ۲۰۰ و درب پشت کوییک را توسط مهندسان ایرانی تولید کند.

خودرو موفقیت جدید سایپا در زمینه داخلی‌سازی صنعت خودرو

گروه خودروسازی سایپا در سال جهش تولید و در راستای ادامه پویش ملی بومی‌سازی صنعت خودرو، موفق شد پروژه رولر هِمینگ درب‌های جانبی برخی محصولات خود را که پیش از این به صورت صد در صدی به خارج از کشور وابسته بود، بومی‌سازی کند.

بر این اساس شرکت سایپاپرس توانست "طراحی، ساخت و نصب تجهیزات پروژه رولر هِمینگ درب‌های جانبی محصولات خانواده SQ۲۰۰ و درب پشت کوییک" را با موفقیت به سرانجام برساند و اکنون گروه خودروسازی سایپا برای تامین این کالا نیاز به واردات ندارد. داخلی‌سازی این پروژه باعث جلوگیری از خروج بیش از ۲ میلیون دلار ارز از کشور شد.

در اجرای این پروژه متخصصان داخلی گروه خودروسازی سایپا در شرکت سایپا پرس، توانستند با مهندسی معکوس و از طریق دانش مهندسی خود پروژه رولر هِمینگ درب‌های جانبی را عملیاتی کنند و اکنون ساعتی ۲۷ درب با روش جدید ایرانی و مطابق با استانداردهای بین‌المللی تولید می‌شود.

بر این اساس روزانه ۵۹۴ مجموعه درب خودروهای خانواده SQ۲۰۰ و درب پشت کوییک تولید می‌شود که این میزان تولید، سایپا را از واردات آنها بی‌نیاز می‌کند.

از دیگر مزایا و ویژگی‌های این پروژه ملی می‌توان به کارگیری نیروی کار و متخصص داخلی، ایجاد دانش و بومی‌سازی این فناوری، توانایی اجرای طرح‌های مشابه در سایر شرکت‌های خودرویی، افزایش ظرفیت تولید شرکت سایپا پرس و ساخت ابزار رولر هد برای نخستین بار در سایپا اشاره کرد.

 

منبع: سایپا نیوز

ارسال نظر