|

بخوانید :

کدخبر: 215714

شناسایی و دستگیری هکر شیاد در تهران

رئیس پلیس فتا ویژه شرق استان تهران از شناسایی و دستگیری هکر کلاهبردار خبر داد.

حوادث شناسایی و دستگیری هکر شیاد در تهران

سرهنگ دوم حمیدرضا سلطان آبادی رئیس پلیس فتا شرق استان تهران درتشریح این پرونده قضایی اظهار داشت: در پی مراجعه یکی از شهروندان مبنی بر هک شدن واتس‌اپ که منجر به کلاهبرداری ۵۰ میلیون ریالی از دوستان و اقوام وی شده بود، رسیدگی به پرونده در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

این مقام انتظامی از شناسایی متهم خبر داد و گفت: بعد از اقدامات تخصصی و فنی‌مهندسی تیم کارشناسان پلیس فتا متهم را که با هک کردن اپلیکیشن واتس‌اپ شاکی از طریق ارسال پیام‌هایی مبنی بر نیاز مالی برای مخاطبان وی ، موفق به کلاهبرداری به مبلغ ۵۰ میلیون ریال از آنها شده بود شناسایی و دستگیر شد و با مشاهده مستندات لب به اعتراف گشود.

رئیس پلیس فتا اظهار کرد: شهروندان برای گرفتار نشدن در چنین مشکلاتی پس از دریافت پیامک‌هایی از طرف دوستان و آشنایان مبنی بر درخواست مبالغی هر چند ناچیز، قبل از واریز مبلغ برای کمک به اقوام و دوستان خود حتما ابتدا با فرد مورد نظر تماس تلفنی برقرار نموده تا از واقعی بودن نیاز مالی وی مطلع گردند.

سرهنگ سلطان آبادی بیان داشت: سایت پلیس فتا به آدرس الکترونیکی www.cyberpolice.ir آماده دریافت گزارش‌های مردمی بوده و به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به سوالات شهروندان در سراسر کشور می باشد.

 

منبع: رکنا

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...