|
کدخبر: 172995

دزد به بازار فرش تهران زد!

متهمان دزدی از بازار فرش فروش‌ها در تهران که اقدام به سرقت فرش‌های نفیس کرده بودند بازداشت شدند.

کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی سارقان ۱۸ تخته فرش و تابلو فرش نفیس را که با شگردی خاص نقشه سرقت را اجرا کرده بودند، بازداشت کردند.

 سرهنگ کارآگاه "احمد نجفی" بیان کرد: هفدهم اسفند سال گذشته سرقت از بازار فرش فروش‌ها در بازار تهران به کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی تهران اعلام شد.

وی عنوان کرد: سرایدار پاساژ که دست و پاهایش با طناب از سوی سارقان بسته شده بود در تحقیقات به ماموران اظهار کرد، ساعت حدود ۳ بامداد زنگ پاساژ زده شد. یک نفر خود را پلیس معرفی کرد و ۲ نفری که همراه وی بودند، مدعی شدند سارقی به سمت پاساژ فرار کرده است.

شگرد عجیب سارقان برای سرقت فرش‌های نفیس در تهران

معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی تهران ابرازکرد، سریدار ادامه داد: از آنجایی که یکی از آنان لباس پلیس به تن داشت، تصور کردم واقعا پلیس است و در را باز کردم. اما به محض باز شدن در، به سمت من حمله ور شدند و دست و پای مرا بستند و ۱۸ تخته فرش و تابلو فرش را از داخل پاساژ سرقت کردند.

سرهنگ نجفی با بیان اینکه کارشناسان ارزش ریالی تخته فرش‌های سرقتی را ۶ میلیارد ریال برآورد کردند، افزود: در بررسی از جغرافیای محل سرقت، مشخص شد که متهمان ۵ نفر هستند و دو همدست متهمان داخل خودروی پژو ۴۰۵ نوک مدادی به انتظار سایر همدستانشان بوده‌اند.

این مقام انتظامی توضیح داد: با توجه به مخدوش بدون شماره پلاک خودرو کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی پایتخت با انجام اقدامات پلیسی موفق شدند شماره پلاک اصلی خودروی متهمان را به‌دست آوردند.

وی با اشاره به اینکه هویت مالک خودرو شناسایی و چهره وی با چهره سارقان تطبیق داده شد، تصریح کرد: با زیر نظر گرفتن مالک خودرو، ۴ همدست دیگر وی نیز شناسایی و در عملیاتی ویژه هر ۵ متهم دستگیر شدند.

سرهنگ نجفی در پایان اضافه کرد: تحقیقات تکمیلی در این خصوص ادامه دارد

 

منبع: رکنا

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...