|
کدخبر: 149942

ضرب و شتم دانش آموز جنجالی شد + عکس

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین گفت: تنبیه دانش آموز پایه سوم ابتدایی توسط معلم خود در یکی از روستاهای طارم سفلی دهستان چوقور استان قزوین به شدت مذموم است و معلم خاطی به کمیته تخلفات معرفی شده است.

حسنعلی اصغری مدیرکل آموزش و‌ پرورش استان قزوین اظهارکرد: رفتار این معلم دور از انسانیت و آموزه‌های حوزه تعلیم و تربیت آموزش و پرورش بوده و قطعا هیچ توجیهی ندارد، ما این شخص را به کمیته تخلفات معرفی کرده و در انتظار تصمیم همکاران کمیته هستیم.

وی با اشاره به تنبیه دانش‌آموز پایه سوم ابتدایی توسط معلم خود در یکی از روستاهای طارم سفلی دهستان چوقور استان قزوین گفت: این معلم به دلیل سرپیچی دانش‌آموز در حوزه تحصیل دست به تنبیه بدنی زده و حساسیت پوستی دانش آموز موجب ایجاد کبودی روی دست وی شده است.

وی در ادامه تصریح کرد: ما از وجود معلمی که این عمل را انجام داده و با اصول تعلیم و تربیت آموزش و پرورش هیچ‌‌گونه آشنایی نداشته، متاسفیم.

اصغری اضافه کرد: معلمی شغل انسان ساز است و برای قرار گرفتن در این صراط باید با مبانی متعالی تعلیم و تربیت آشنایی داشت اما با توجه به جذب نیرو‌های استخدامی خارج از حوزه دانشگاه فرهنگیان، محیط امن آموزش و پرورش دچار مشکلاتی از این قبیل می‌شود و ضرباتی جبران ناپذیر به نظام تعلیم و تربیت کشور وارد می‌شود.

ضرب-شتم

وی در ادامه گفت: در سال تحصیلی جاری و در سال‌های آینده، از ادامه همکاری با این معلم معذور هستیم و بنده شخصا در تماس تلفنی که با اولیا محترم این دانش آموز داشتم از اولیا و دانش‌آموز عذرخواهی کردم و تیمی را مامور کردیم تا با حضور در این روستا از دانش آموز و اولیا وی عذر‌خواهی کنند.

 

اصغری در خصوص نظارت به فعالیت معلمان در مناطق روستایی عنوان کرد: نظارت آموزش و پرورش در مناطق روستایی حداکثری بوده و در خصوص این اتفاق اداره آموزش و پرورش با تشکیل یک تیم نظارت از سمت ما و تشکیل یک تیم نظارت از سمت اداره کل استان و اداره حراست استان و با ارتباط مستقیم با معاون مدرسه پیگیر این اتفاق خواهیم بود.

منبع: تسنیم

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...