|
کدخبر: 125613

نجات دو زن در ارتفاعات دنا

با اعزام دو تیم امداد و نجات کوهستان جمعیت هلال احمر شهرستان دنا دو بانوی کوهنورد در ارتفاعات ۳۵۰۰ متری کوه دنا نجات یافتند.

سید امان الله جهان بین مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: با اعزام دو تیم امداد و نجات کوهستان دو بانوی کوهنورد در ارتفاعات نول کوه دنا نجات یافتند.

سید امان الله جهان بین اظهارکرد: طی تماس تلفنی مردمی با شماره ۱۱۲ کشیک امداد و نجات کوهستان شهرستان دنا مبنی بر مصدوم شدن بانوی ۵۴ ساله کوهنورد اهل شهر شیراز در ارتفاعات ۳۵۰۰ متری قله کله خرمن منطقه نول در کوه دنا یک تیم چهار نفره امداد و نجات کوهستان (تیم اول) به محل اعزام شده که بعد از هشت کیلومتر کوهپیمایی به محل حادثه (ارتفاعات پرشیب و صعب‌العبور قله کل خرمن) رسیدند و فرد مذکور را که از ناحیه زانو دچار کوفتگی شدید شده بود ضمن انجام آتل بندی و ثابت کردن در بسکت نجات به پایین ارتفاعات منتقل کرد.

بنا به گزارش گروه دیگری از کوهنوردان استان فارس که در محل حادثه اول حضور داشتند مبنی بر آسیب دیدگی کوهنورد دیگری در ارتفاعات بالاتر از آن محل و با درخواست تیم اول امداد و نجات تیم دوم امداد و نجات کوهستان متشکل از چهار نفر به ارتفاعات مذکور اعزام و بانوی ۳۸ سال‌های عضو گروه کوهنوردی استان فارس که از ناحیه مچ پا دچار آسیب دیدگی شدید شده بود را ضمن انجام آتل بندی و ثابت کردن در بسکت نجات تا پایین ارتفاعات حمل و به مسئولان گروه کوهنوردی فارس تحویل دادند تا تحت درمان قرار گیرد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کهگیلویه و بویراحمد، افزود: پایگاه امداد و نجات کوهستان شهرستان دنا به دلیل گردشگر پذیر بودن منطقه و حضور مداوم گروه‌های متعدد کوهنوردی در ارتفاعات دنا همواره از پایگاه‌های پر عملیات و فعال امداد نجات در استان است و با شماره کشیک ۱۱۲ امداد و نجات در همه اوقات شبانه روز آماده خدمت رسانی می‌باشد.

لازم به ذکر است آغاز عملیات ساعت ۱۶: ۳۰ روز گذشته وپایان عملیات ساعت ۳ بامداد امروز بوده است.

 

منبع: رکنا

ارسال نظر